زائران اربعین نباید در مرز معطل شوند

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان ایلام گفت: به هیچ عنوان زائران اربعین نباید در مرزها بخصوص مرز مهران که گنجایش حجم زائران را ندارد معطل شوند .

  1. ۳ هفته،۴ روز قبل
  2. ۰
اربعین حسینی
نوآوران -

«محمد سلیمانی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: همه دستگاه‌ها باید در زمینهٔ اربعین با تمام توان حضور داشته باشند و ما نیز در این راستا هفته گذشته با حضور استان‌های کرمانشاه و خوزستان جلسه اربعین هلال‌احمر به میزبانی استان ایلام برگزار و نیازمندی‌ها اعلام شد تا این ماموریت به خوبی انجام گیرد .


آمادگی کامل هلال‌احمر برای مأموریت اربعین


وی با بیان اینکه هلال‌احمر آماده انجام مأموریت اربعین است و شبانه‌روز آماده انجام خدمات هستیم، افزود: خوشبختانه تمام برنامه‌های اربعین هلال‌احمر به استان تفویض شده است .


سلیمانی با اشاره به اینکه از مسئولان می‌خواهیم اگر قرار است کمیته اسکان به هلال‌احمر واگذر شود باید از همین‌الان مشخص شود، تصریح کرد: در سال گذشته این ماموریت به حج وزیارت محول شد و نباید در دقیقه 90 وظایف را مشخص کرد .


مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان ایلام عنوان کرد: هلال‌احمر امسال با دغدغه بیشتری نسبت وظیفه خود وارد عمل می‌شود و همه دستگاه باید هوشیار باشند که اگر سازوکار درست برای اربعین انجام نشود باید منتظر وقوع فاجعه باشیم .


وی با تأکید بر اینکه ازدحام جمعیت در مرز مهران خطر جدی برای وقوع هر حادثه است، تصریح کرد: از همه دستگاه‌ها و مسئولان کشوری و لشکری درخواست داریم مسئله تردد زائران در مرز مهران را جدی بگیرند و امکانات لازم در استان مستقر کنند چون مشکلات و کمبودهای مهران با شعار حل نمی‌شود و هم ‌اکنون زیرساخت‌های ایلام جوابگو نیست .


استقرار سه بالگرد امداد و نجات در ایلام در اربعین 96


وی با اشاره به اینکه در هر 5 کیلومتر یک پایگاه امداد نجات مستقر و در ایام اربعین سه بالگرد هوایی به ایلام اختصاص خواهد یافت، تصریح کرد: پلیس‌راه طرح‌های ترافیکی ایام اربعین را به هلال‌احمر اعلام کنند تا امداد و نجات در  مسیرها مستقر شود .


سلیمانی با بیان اینکه در ایام اربعین 25 پایگاه امداد نجات در جاده‌ها مستقر می‌شود، گفت: تیم‌های موتوری هلال برای ارائه خدمات بیشتر حاضر خواهند شد .


مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان ایلام با تأکید بر اینکه 40 خودرو پشتیبانی در پایانه مرزی مهران مستقر می‌شود و قرارگاه اربعین هلال احمر با تمام توان در خدمت زائران است، یادور شد: سال گذشته با ارسال 10میلیون کنسرو مرغ به استان کمک مهمی به تامین غذای زائران شد که هلال‌احمر آن را توزیع کرد .


زائران نباید در مرز معطل شوند


سلیمانی با اشاره به اینکه نباید زائران مدت زیادی در مرز معطل شوند، اظهار کرد: هلال‌احمر با تمام توان در ایام اربعین آماده خدمات امداد و نجات است .