ربیعی خبر داد

توزیع سه مرحله «سبد حمایت غذایی» به نیازمندان درسال96

به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برای امسال چهار مرحله توزیع سبد حمایت غذایی تعریف شده که مرحله اول آن پرداخت شده است.

  1. ۲ هفته،۴ روز قبل
  2. ۰
ربیعی
نوآوران -

علی ربیعی در حاشیه اولین کنگره مجمع عمومی بازنشستگان کشوری که در هتل المپیک برگزار شد درباره توزیع سبد حمایت غذایی اظهار کرد: امسال هم همانند سال گذشته این برنامه را ادامه خواهیم داد. برای امسال چهار مرحله تعریف کرده بودیم که مرحله اول پرداخت شده است. همچنان شناسایی زنان و کودکان نیازمند و دچار سوء تغذیه را ادامه می‌دهیم و این امر بیشتر در مناطق محروم دنبال می‌شود.


وی ادامه داد: بر اساس این برنامه، به ازای هر خانواده مبالغی در قالب کارت اعتباری پرداخت می‌شد که قصد داریم با سازمان برنامه و بودجه چانه‌زنی کنیم تا این مبلغ افزایش یابد.


وی همچنین از تدوین «نظام اداره صندوق‌های بازنشستگی» با دستور رییس جمهور خبر داد و گفت: طرح نظام اداره صندوق‌ها در حال نهایی شدن است و چون تاکید و دستور رییس جمهور را دارد حتما دولت در اجرای آن به ما کمک خواهد کرد.


ربیعی با اشاره به اینکه در سال جاری به ۳۰۰ هزار بازنشسته مبلغ ۴ میلیون تومان  وام ضروری پرداخت می‌کنیم، گفت: اعتبار تخصیصی برای این منظور ۱۲۰۰ میلیارد تومان است.


وی افزود: علاوه بر این، روند فروش سهام شرکت‌های سودآور را ادامه می‌دهیم.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه برنامه دیگر ما تدوین نظام اداره صندوق‌هاست، گفت: رئیس جمهور هم به این موضوع تاکید داشتند. طرح اولیه نظام اداره صندوق‌های بازنشستگی آماده شده و در حال نهایی شدن است. باید به سمتی برویم که سرمایه‌گذاری‌های با بازده بیشتر داشته باشیم و از بنگاهداریهای کوچک خارج شویم. قطعا این طرح در معیشت بازنشستگان تاثیر خوبی خواهد داشت و چون رئیس جمهور هم در این خصوص دستور داده حتما د ولت کمک خواهد کرد.


ربیعی ادامه داد: قصد داریم به این سمت برویم که مطالبات دولت را در قالب سهام‌های غیرمدیریتی یا اوراق دریافت کنیم و دیگر تهاتر شرکت‌ها را نپذیریم. این طرح قطعا سود بیشتری برای بازنشسته‌ها دارد.


وی در پایان از بازگشت هزار میلیارد تومان دارایی‌های به یغما رفته صندوق بازنشستگی خبر داد و گفت: بیشتر این دارایی‌ها در قالب ملک و زمین بوده است.