تداوم گرما

هواشناسی خراسان رضوی برای روزهای آینده تداوم گرمای هوا در استان را پیش‌بینی کرده است.

  1. ۲ هفته،۶ روز قبل
  2. ۰
دمای هوا
نوآوران -

بنابر اعلام اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی، آخرین نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی نشان‌ می‌دهد طی روزهای آینده ضمن تداوم ماندگاری هوای گرم، همچنان وزش باد پدیده غالب جوی خواهد بود و در ساعات بعد از ظهر به‌ویژه برای مناطق شمال و جنوب شرقی استان وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود، همچنین در نواحی شمالی و غربی میزان ابرناکی آسمان افزایش خواهد یافت.


در روز سه‌شنبه آسمان نواحی شمالی و مرکزی استان صاف تا کمی ابری در برخی ساعات وزش باد شدید و در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر و در نواحی جنوبی استان صاف در پاره‌ای نقاط وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.


هواشناسی استان برای مشهد در روز سه‌شنبه هوا را به صورت صاف تا کمی ابری در بعدازظهر با وزش باد نسبتا شدید لحظه‌ای همراه با گرد و خاک و افزایش موقتی ابر و حداقل و حداکثر دمای 21 و 35 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی کرده است.


آسمان نواحی شمالی و مرکزی استان در روز چهارشنبه صاف تا کمی ابری در بعد از ظهر با وزش باد شدید و افزایش موقتی ابر و در نواحی جنوبی صاف در پاره‌ای نقاط وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.


آسمان مشهد نیز در روز پنج‌شنبه صاف تا کمی ابری در بعدازظهر با وزش باد نسبتا شدید لحظه‌ای و همراه با گرد و خاک و افزایش موقتی ابر و کمترین و بیشترین دمای 20 و 35 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی شده است.


طی شبانه‌روز گذشته فریمان با کمینه دمای 15 درجه سانتی‌گراد سردترین و سرخس با بیشینه دمای 40 درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین شهرهای استان بوده‌اند، طی همین مدت کمترین و بیشترین دمای مشهد 21 و 36 درجه سانتی‌گراد بوده است.


همچنین بیشترین وزش باد از ایستگاه‌ هواشناسی باخرز با سرعت 61 کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.