کشف گور دسته‌جمعی

براساس اعلام دفتر دادستان کل مکزیک، با کشف یک گور دسته جمعی در شمال شرق این کشور اجساد 14 نفر در آن یافت شد.

  1. ۱ هفته،۶ روز قبل
  2. ۰
1
نوآوران -

این گوردسته جمعی در منطقه ' زاکاتکاس' کشف شد.

این گور دسته جمعی در حالی کشف شده است که نیروهای فدرال و ایالتی در مکزیک طی روزهای اخیر برای شناسایی یک گروه تبهکار در این منطقه حملاتی ترتیب داده بود.

مقامات مکزیک بر این باورند که این گوردسته جمعی با گروهی مرتبط بوده که دست به دزدی، ربودن افراد و اخاذی می زدند.

در همین حال یک مقام قضایی منطقه ' زاکاتکاس' خاطر نشان کرد: در این گوردسته جمعی اجساد 11 مرد و سه زن کشف شد. اجساد برخی از این افراد قطعه قطعه و برخی دیگر نیز دستانشان بسته شده بود.

براساس گزارش ها، تاکنون سه مظنون در این رابطه دستگیر شده اند که گفته شده برای یک گروه تبهکاری کار می کردند. به دنبال دستگیری این سه نفر، افراد مسلح به یک ساختمان قضایی در این منطقه حمله کردند.

پیشتر نیز در برخی از مناطق پرتنش مکزیک به دلیل خشونتهای مرتبط با مواد مخدر و گروههای مرتبط در این زمینه، گورهای دسته جمعی کشف شده که در برخی از آنها اجساد صدها تن دفن شده بود.

دفتر دادستانی کل مکزیک اعلام کرده است که بین ژانویه و مه 2017، 12 هزار و 238 مورد قتل و آدم کشی در سراسر این کشور ثبت شده که نشان از گسترش خشونت بوده است. این در حالی است که طی این مقطع زمانی دادستانی کل مکزیک فقط در مورد 415 مورد از این پرونده های قتل تحقیقات انجام داده است.

براساس آمار اعلام شده از سوی موسسه بین المللی مطالعات استراتژیک شمار کشته شدگان در سال 2016 به دلیل مقابله با موادمخدر و همچنین خشونتها، این کشور را در میان خطرناک ترین کشورهای جهان قرار داده است.