کشف یک فقره قتل در ملایر

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از شناسایی و متلاشی شدن باند سارقان مسلح و کشف یک فقره قتل و کشف خودروهای مسروقه در ملایر خبر داد.

  1. ۱ هفته،۳ روز قبل
  2. ۰
دستبند
نوآوران -


سرهنگ پاسدار شعبان ترک‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در پی وقوع یک فقره قتل مربوط به راننده نیسان در شهرستان ملایر در اسفندماه سال قبل توسط فرد یا افراد ناشناس که خودروی فرد مقتول را نیز به سرقت برده بودند، موضوع به طور ویژه در دستور کار انتظامی شهرستان قرار گرفت.


وی افزود: در این راستا نیز در نقطه‌ای دیگر از شهرستان، مأموران از تیراندازی مجدد فردی ناشناس به راننده یک دستگاه خودروی نیسان یدک‌کش و زخمی شدن آن و متواری شدن فرد یا افراد ضارب از محل به سرقت رفتن خودروی نیسان و در رخدادی دیگر از به سرقت رفتن یک دستگاه خودروی نیسان دیگر توسط فرد نامعلوم دیگری با استفاده از تهدید، مطلع شدند که با تلاش همزمان و شبانه‌روزی پلیس و جمع‌آوری مدارک و قرائن لازم و انجام کار اطلاعاتی دقیق، سرنخ‌های موردنظر از فرد قاتل به دست آمد.


ترک‌نیا عنوان کرد: سرانجام مخفیگاه فرد قاتل شناسایی و با تلاش کارآگاهان استانی و شهرستانی صورت گرفته در نهایت فرد قاتل که به وسیله یک دستگاه اتوبوس در حین عبور از شهرستان ملایر بود، شناسایی و با متوقف کردن اتوبوس موردنظر، متهم به قتل در یک عملیات ضربتی توسط مأموران پلیس دستگیر شد.


وی اضافه کرد: بلافاصله فرد دستگیر شده تحت بازجویی تخصصی و فنی قرار گرفت که با توجه به شواهد و قرائن مستدل و به دست آمده، به ناچار لب به اعتراف گشود و به سرقت خودروی نیسان و قتل راننده آن با همدستی فردی دیگر اعتراف کرد که در ادامه این مأموریت، با انجام اقدامات اطلاعاتی موثر در یک عملیات غافلگیرانه دیگر، همدست فرد مجرم نیز با هویت معلوم شناسایی و دستگیر و باند سارقان مسلح خودروی نیسان نیز متلاشی شد.


ترک‌نیا خاطرنشان کرد: در تحقیقات فنی و تخصصی به عمل آمده از همدست فرد قاتل، نامبرده به سرقت یک دستگاه خودروی وانت نیسان، به تیراندازی به سوی راننده همچنین سرقت خودروی نیسان دیگر با تهدید و ارعاب اعتراف کرد.


کشف محموله 2 کیلو و 200 گرمی هروئین


فرمانده انتظامی ملایر با اشاره به کشف مقدار 2 کیلو و 200 گرم هروئین در ملایر، گفت: در راستای مبارزه جدی با سوداگران مرگ که زندگی و حیات جامعه را درمعرض خطر قرار داده‌اند، طی کار اطلاعاتی دقیق یکی از سوداگران مرگ که درصدد فروش عمده یک محموله موادمخدر صنعتی در ملایر بود، شناسایی شد.


ترک‌نیا افزود: با هماهنگی مقام قضایی این فرد قاچاقچی در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه دستگیر شد و از نامبرده مقدار 2 کیلو و 200 گرم موادمخدر هروئین و 10 گرم موادمخدر شیشه کشف و ضبط و ضمن تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شد.


فرمانده انتظامی ملایر به دستگیری 2 نفر توزیع‌کننده موادمخدر صنعتی و کشف بیش از 50 گرم شیشه و هروئین اشاره و اظهار کرد: در راستای پیگیری مطالبات مردم و تحقق وظایف ذاتی ناجا در زمینه مبارزه با توزیع‌کنندگان موادمخدر صنعتی در شهر ملایر، موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.


وی افزود: در همین رابطه یک نفر از توزیع‌کنندگان موادمخدر صنعتی، توسط مأموران شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر شد که از نامبرده مقدار بیش از 34 گرم ماده‌مخدر هروئین و 12 گرم ماده‌مخدر شیشه کشف و ضبط شد.


ترک‌نیا خاطرنشان کرد: در همین راستا، توزیع‌کننده دوم نیز که به همراه یک دستگاه موتورسیکلت اقدام به توزیع موادمخدر صنعتی در محلات مختلف می‌کرد، توسط مأموران دستگیر شد و در بازرسی از وی نیز مقدار بیش از 4 گرم ماده‌مخدر هروئین کشف و موتورسیکلت نامبرده نیز توقف شد و ضمن تشکیل پرونده هر 2 نفر سوداگر مرگ تحویل مراجع قضایی شدند.


کشف 45 میلیون تومان روغن موتور قاچاق


فرمانده انتظامی ملایر در ادامه از کشف مقادیری روغن موتور قاچاق به ارزش 45 میلیون تومان از یک دستگاه خاور در ملایر خبر داد و گفت: مأموران مبارزه با جرائم اقتصادی درحین کنترل محورهای مواصلاتی منتهی به این شهرستان به یک دستگاه خودروی خاور به رانندگی یک نفر مشکوک شدند و بلافاصله آن را برای بررسی متوقف کردند.


این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: پس از بازرسی از این خودرو 180 کارتن 24 عددی در مجموع به تعداد 4320 قوطی روغن موتور خارجی قاچاق فاقد هر گونه مجوز قانونی و مدارک به ارزش 45 میلیون تومان کشف و ضبط و ضمن تشکیل پرونده فرد دستگیر شده تحویل مراجع قضایی شهرستان شد.