قائم مقام مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور:

استقرار 16هزار صندوق برای جمع‌آوری «فطریه»

قائم مقام مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور ضمن بیان آنکه بهزیستی امسال هم همانند سالهای گذشته یکی از نهادهای حمایتی جذب زکات فطره روزه داران و نمازگزاران است؛ اعلام کرد: 16 هزار صندوق جمع آوری فطریه در روز عید فطر توسط بهزیستی در مصلی‌ها، محل برگزاری نماز و همچنین برخی مراکز سازمان بهزیستی با لوگوی این نهاد، در سراسر کشور مستقر خواهند شد.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
  2. ۰
استقرار 16هزار صندوق برای جمع‌آوری «فطریه»
نوآوران -

حجت الاسلام و المسلمین عبدالرحیم شهسواری گفت: علاوه بر پایگاه‌های سازمان بهزیستی، برخی از موسسات خیریه تحت نظارت این سازمان نیز  با مجوز بهزیستی و نظارت کارگروهی مشخص در استانداری ها و فرمانداری های سراسر کشور، مجاز به جذب زکات فطره هستند.

وی ادامه داد: علاوه بر پایگاه‌های جذب زکات فطره سازمان بهزیستی که در محل برگزاری نماز عید فطر، برخی از مراکز و بعضی خیریه‌ها مستقر هستند، می توان از طریق تلفن همراه با شماره گیری *733# نسبت به پرداخت فطریه و یا با شماره گیری *720# نیز نسبت به پرداخت کمک های عام ،اقدام کرد.

قائم مقام مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور افزود: همچنین شماره حساب کشوری سازمان بهزیستی کشور نیز با شماره 90190 بانک ملت نیز نسبت به جذب فطریه اقدام می کند؛ علاوه برآن بهزیستی تمام استان های کشور نیز دارای شماره حساب مستقلی برای اخذ فطریه هستند.


حجت الاسلام و المسلمین شهسواری همچنین عنوان کرد: آن دسته از پایگاه های زکات فطره سازمان بهزیستی که در مراکز این سازمان مستقر هستند نیز آماده دریافت زکات فطره "غیر نقدی" روزه داران و نمازگزاران هستد.

وی در ادامه ضمن بیان آنکه در سال گذشته 90 میلیارد تومان "فطریه" از طریق پایگاه‌های بهزیستی سراسر کشور جمع آوری شد افزود: در سال گذشته کردستان، همدان و هرمزگان به نسبت جمعیت دارای بیشترین فطریه پرداختی به پایگاه های بهزیستی بودند.

قائم مقام مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور همچنین تاکید کرد: فطریه باید در اولین فرصت و در همان روز عید دریافت و در میان نیازمندان توزیع شود؛ به این ترتیب بهزیستی نیز پس از شمارش این وجوهات توزیع خود را در همان روز عید با بیشترین سرعت  آغاز  خواهد کرد اما صندوق های سازمان بهزیستی تا 3 روز بعد از نماز عید فطر در کشور مستقر خواهند بود.

به گفته حجت الاسلام و المسلمین شهسواری، جامعه هدف سازمان بهزیستی که مستحق دریافت وجوهات زکات فطره هستند حدود 5 میلیون نفر بوده که شامل محرومان، معلولان، ایتام و... هستند.