بار دیگر جان فشانی یک آتش نشان قهرمان در پی یک آتش سوزی

مراسم تشییع پیکر آتش نشان شهید علی قانع

آتش نشان علی قانع با 36 سال سن در پی حادثه آتش سوزی در روز جمعه به مقام شهادت نائل شد. مراسم تشییع این قهرمان صبح امروز در مقابل شهرداری تهران برگزار شد.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
  2. ۰
آتش نشان شهید علی قانع
نوآوران -

مراسم تشییع پیکر شهید آتش نشان علی قانع ، صبح امروز در مقابل شهرداری تهران برگزار شد.

بامداد روز جمعه در پی وقوع حریق در یک ساختمان مسکونی در بلوار لاله یکی از آتش نشانان تهرانی در حالیکه برای نجات زنی به کانون آتش رفته بود دچار حادثه شده و پس از انتقال به بیمارستان به درجه رفیع شهادت رسید.

صبح امروز مراسم تشییع پیکر این آتش نشان از مقابل ساختمان مرکزی شهرداری تهران برگزار شد و صدها تن از شهروندان به همراه تعدادی از آتش نشانان و دیگر مسئولان شهری و کشوری در این مراسم حاضر شدند.

علی طیب نیا وزیر اقتصاد و امور دارایی، محمد باقر قالیباف شهردار تهران، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران، مرتضی طلایی نائب رئیس شورای شهر تهران، سعید شریف زاده مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران از جمله حاضران در این مراسم بودند.

همچنین دیگر اعضای شورای شهر همچون احمد مسجدجامعی، محمد مهدی تندگویان، معصومه آباد، رحمت ا... حافظی، هادی ساعی، اقبال شاکری، ابوالحسن مختاباد، اسماعیل دوستی، انصاری و احمد حکیمی‌پور نیز در این مراسم حاضر بوده و تعدادی از معاونان شهردار تهران نیز از دیگر حاضران در مراسم تشییع پیکر این آتش نشان بودند.

مراسم تشییع از ساعت 8:30 صبح امروز با ورود خودرو حامل پیکر این شهید آتش نشان به خیابان بهشت آغاز شده و با حمل تابوت به روی دستان شهروندان آتش نشانان و خانواده علی قانع در حیاط شهرداری تهران بر پیکر وی نماز خوانده شد و او به سمت بهشت زهرا(س) بدرقه شد. همچنین در این مراسم آتش نشانانی از دیگر شهرها و استانهای کشور به نمایندگی از سازمان خود حضور داشتند که آتش نشانان شهرهای تبریز، ساری، کرج و ... از جمله آنها هستند.  

طیب نیا وزیر اقتصاد در حاشیه این مراسم درباره اینکه آیا از طرف دولت به این مراسم آمده است گفت: بنده پیام دولت را نیز با خود آورده و به نمایندگی از دولت مردان در این مراسم حضور دارم.

به گزارش نوآوران،  آتش نشان شهید علی قانع 36 سال سن داشته و دارای همسر و دو فرزند دو و شش ساله بود.

روحش شاد و یادش گرامی باد.