مشکلات استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در تهران

رانندگان اتوبوس های دارای کارت خوان خراب نباید کرایه نقدی بگیرند

در صورت خراب بودن دستگاه های کارت خوان، شهروندان می توانند به صورت رایگان از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
بی آر تی در تهران
نوآوران -

نصب دستگاه‌های کارت‌ خوان در اتوبوس‌ها قرار بود برای همیشه به بحث و مجادله‌های تکراری رانندگان و مسافران مبنی بر نداشتن پول خرد ، تعیین و اخذ کرایه‌های سلیقه‌ای و عدم دریافت نقدی کرایه ها خاتمه دهد اما این روزها خرابی این دستگاه‌ها مشکل جدیدی برای مسافران و رانندگان ایجاد کرده است.

به گفته رئیس کمیته حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران: رانندگان اتوبوس‌هایی که دستگاه کارت خوان آنها خراب است حق گرفتن وجه نقد را ندارند.

مهندس محسن سرخو در مورد بروز اینگونه مشکلات گفت: شهروندانی که دارای کارت بلیت الکترونیک هستند در صورت مواجهه با کارت خوان‌های خراب می‌توانند به صورت رایگان از آن سرویس استفاده کنند.

وی با بیان اینکه همه اتوبوس‌های بخش خصوصی و بلیتی به دستگاه‌های کارت خوان بلیت الکترونیک مجهز شده‌اند، گفت: از شهروندان تقاضا داریم که در صورت مشاهده خراب بودن یا خاموش بودن دستگاه‌های کارت خوان بلیت الکترونیک، موضوع را به سامانه 1888 اطلاع دهند تا رسیدگی های لازم در این زمینه صورت گیرد.

محسن سرخو با بیان اینکه عدم پرداخت کرایه از سوی مسافر، ممکن است موجب نارضایتی راننده اتوبوس و یا کنترل کنندگان بلیت در ایستگاه‌ها شود، اعلام کرد: شهروندان در صورتی که  با چنین مشکلی روبرو شدند می‌توانند موضوع را به صورت تخلف اعلام کنند.