رئیس مجمع نمایندگان استان تاکید کرد

اتصال به خلیج فارس

در آخرین جلسه مجمع نمایندگان فارس، کورش کرم پور نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند، قیرو کارزین رئیس این مجمع شد.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
اتصال فارس به خلیج فارس اولویت اصلی مجمع نمایندگان فارس
نوآوران -

کرم پور تا شش ماه دیگر رئیس مجمع نمایندگان فارس است. وی همدلی 18 نماینده فارس در مجلس را در بالاترین سطح ارزیابی کرد و گفت: مجمع نمایندگان فارس در پی آن است تا از نقاط مثبت و منفی این مجمع در گذشته درس بگیرد و این تجربیات را در جهت توسعه استان به کار گیرد.

کرم پور بیان داشت: در پی آن هستیم تا با اتفاق نظر بین مجمع نمایندگان، مسئولین اجرایی فارس و در راس آن استاندار استان، نماینده ولی فقیه، نخبگان و دیگر افراد تاثیرگذار در جهت رشد و توسعه استان پهناور فارس قدم برداریم.

وی با بیان اینکه بدون همدلی، انتظار توسعه فارس، انتظاری بیهوده و عبث است افزود: تکلیفی که بر دوش تمام مسئولان استان است ایجاد روحیه امید در بین مردم است. تزریق روحیه ای که دولت تدبیر و امید نیز آن رادر دستور کار دارد.

رئیس مجمع نمایندگان فارس با تاکید بر اینکه خدمت به مردم، مصداق بارز بسیجی بودن و ولایتی بودن مسئولان است خاطر نشان کرد: باید ریشه شعار در فارس برای همیشه خشکانده شود و مسئولان به دور از شعار و شعار زدگی به انجام مسئولیت خود بپردازد.

کرم پور در خصوص اولویت های مهم مجمع نمایندگان فارس گفت: توسعه استان پهناور و مظلوم فارس اولویت مجمع نمایندگان فارس است و از هر ظرفیتی از جمله اتصال به خلیج فارس برای دستیابی به این مهم استفاده خواهم کرد.

وی تصریح کرد: مصمم هستیم مصوبه الحاق فارس به خلیج فارس که همه جوانب آن توسط دستگاه های اجرایی سنجیده شده اجرایی شود و هر چه سریعتر فارس به دریا متصل شود. ظرفیتی که توسعه فارس را سریعتر رقم خواهد زد. وی تدوین مزیت های نسبی هر شهرستان و پیگیری برای طرح آمایش سرزمینی را از دیگر اولویت های مجمع نمایندگان استان برشمرد.

نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند و قیر و کارزین در ادامه در خصوص اولویت های فارس برای تصویب در سفر معاون اول رئیس جمهور به استان گفت: متاسفانه برای سفر معاون اول رئیس جمهور و برخی از وزرا هیچ هماهنگی با مجمع نمایندگان فارس صورت نگرفته است.

وی بیان داشت: علی رغم این عدم هماهنگی مسئولان فارس با نمایندگان استان اما برنامه هایی توسط وکلای مردم فارس جهت ارایه در این سفر تدوین شده که به موقع اعلام می شود.

 کرم پور با انتقاد از عدم برگزاری جلسات هماهنگی قبل از این سفر بیان داشت: منتظریم ببینیم مقامات فارس برای بهره برداری از این سفر چه برنامه هایی دارند اما آنچه جای تعجب است آن است که از دو روز پیش که من به عنوان رئیس مجمع نمایندگان استان انتخاب شدم هنوز حتی تماسی از سوی مقامات فارس با اینجانب در جهت هماهنگی سفر معاون اول رئیس جمهور حاصل نشده است.

وی تصریح کرد: مجمع نمایندگان فارس به وظیفه ذاتی خود برای دفاع از حقوق مردم استان برابر با قسمی که در مجلس خورده عمل خواهد کرد.