طرح ارتقا امنیت اجتماعی در سواحل دریای مازندران تشدید می شود

«جت اسکی، گشت هوایی و موتور چهارچرخ» برای امنیت اخلاقی در خزر

نیروی انتظامی قصد دارد برای «برخورد با ناهنجاریهای اجتماعی و اخلاقی» در سواحل دریای خزر طرح ارتقای امنیت اجتماعی در این سواحل اجرا کند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
پلیس هوایی
نوآوران -

فرمانده انتظامی استان مازندران در اینباره از تشدید طرح ارتقای امنیت اجتماعی در سواحل دریا با هدف برقراری نظم و امنیت و برخورد با ناهنجاریهای اجتماعی و اخلاقی خبر داده و گفته در «رزمایش طرح ارتقای امنیت اجتماعی در سواحل دریا 102 طرح سالمسازی در 72 نقطه از سواحل دریای مازندران راهاندازی خواهد شد.» به گفته محمود میرفیضی طرح ارتقای امنیت اجتماعی با هدف «برقراری نظم و امنیت و برخورد با ناهنجاریهای اجتماعی و اخلاقی در چهار محور برخورد با اراذل و اوباش، مزاحمان نوامیس، بدپوششی و آلودگیها و ناهنجاریهای صوتی» در سواحل اجرا میشود.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به شناسایی160 نقطه شنا ممنوع و 320 منطقه حادثه خیز و آسیب پذیر در سواحل دریا، از شهروندان خواسته، ضمن رعایت شئونات اسلامی و اخلاقی از شنا در این مناطق جدا خودداری کنند و پلیس را در حفظ ارزشهای اسلامی و عفاف و حجاب در سواحل یاری کنند.

او با بیان اینکه وظیفه پلیس ایجاد نظم، امنیت، آسایش و آرامش برای همه کسانی است که از سواحل دریا استفاده میکنند، به برخی هنجارشکنان هشدار داده: پلیس با معدود افراد هنجارشکنی که استان مازندران را حیاط خلوت خود فرض کردهاند، برابر قانون با قدرت برخورد خواهد کرد.

در همین زمینه فرمانده یگان ویژه استان گیلان هم از به کارگیری گشت هوایی در طرح سالم سازی دریا خبر داده و گفته: استفاده از گشت هوایی تاثیر مطلوبی در ارتقای امنیت مسافران و گردشگران در سواحل خواهد داشت. بهمن علیپور،  ارتقای امنیت و صیانت ازجان و مال مردم را از وظایف مهم یگان ویژه در طرح سالم سازی دریا دانسته و اضافه کرده: افزایش احساس امنیت بستگی به اقتدار و آمادگی پلیس دارد و هرچه این اقتدار بیشتر باشد به همان اندازه احساس امنیت در سواحل افزایش خواهد یافت.

به گفته او ایجاد امنیت، آرامش و تلاش برای ارتقای خدمت رسانی به مردم مهمترین رویکرد یگان ویژه در طرح ارتقای امنیت اجتماعی سواحل دریاست که در این راستا با انجام ماموریتهای شبانه روزی و استفاده از تمامی امکانات و تجهیزات تلاش میشود تا بستر امن و مناسبی را برای شهروندان و مسافران فراهم شود.

فرمانده یگان ویژه استان گیلان با اشاره به مأموریت گشتهای هوایی در طرح سالمسازی دریا هم گفته رصد و شناسایی مناطق خطرآفرین و پرجمعیت، کنترل وضعیت ترافیکی جادههای منتهی به سواحل و همچنین سرعت بخشیدن به خدمت رسانی به شهروندان و مسافران از ماموریتهای پروازی گشتهای هوایی به شمار میآید.

به اعتقاد او با بهکارگیری گشتهای زمینی و دریایی برای ارتقای امنیت و برخورد با ناهنجاریهای اجتماعی در سواحل، گشتهای هوایی میتوانند ظرفیت بسیار مناسبی در کمک رسانی به موقع و سریع به شهروندان داشته تا شاهد امنیت و آرامش قابل قبولی در سواحل استان باشیم. علیپور همچنین هدف از اجرای این طرح را «دوری از ناهنجاریها و رضایتمندی شهروندان و مسافران دانسته است.»

در همین حال فرمانده یگانهای ویژه ناجا هم چندی پیش از تمهیدات پلیس در راستای اجرای طرح «سالم سازی سواحل دریا» سخن گفته بود. حسن کرمی همچنین از به کارگیری «جت اسکی و موتورهای چهارچرخ »در این طرح خبر داده و گفته بود: با توجه به مطالبات عمومی و در راستای تدابیر فرماندهی نیروی انتظامی، طبق سنوات گذشته، امسال نیز مأموریت سالم سازی سواحل و تفرجگاههای دریای خزر در حوزه استانهای گیلان، مازندران و گلستان در فصل تابستان به یگانهای ویژه ناجا محول شده است.

در سالهای گذشته طرحهای سالمسازی سواحل دریای خزر بارها از طرف نیروی انتظامی برگزار شده اما به نظر میرسد اینبار پلیس با استفاده از دستگاههای مدرنتری مانند گشتهوایی سعی دارد بر تمامی سواحل دریای خزر احاطه
داشته باشد.