غفلت از صادرات محصولات کشاورزی در زنجان

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: صادرات و تجارت در بخش محصولات کشاورزی در این استان به نوعی مغفول مانده است.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
غفلت از صادرات محصولات کشاورزی در زنجان
نوآوران -

عبدالمجید هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تاجران خوبی در سطح استان زنجان فعالیت می‌کنند که شاید به خاطر غالب بودن فعالیت‌های معدنی در استان، این افراد بیشتر علاقه‌مند به فعالیت در این حوزه هستند.

وی افزود: بررسی چشم‌انداز سال گذشته مربوط به بخش کشاورزی حاکی از آن است که برآورد رشد ارزش‌افزوده بخش کشاورزی در سال‌جاری با توجه به آمار وزارت جهادکشاورزی در حدود 2/4 درصد است. همچنین سهم بخش کشاورزی از GDP کشور 6/12 درصد است که طبق آمارهای گزارش شده سهم بخش کشاورزی استان زنجان از تولید ناخالص داخلی 27 درصد بوده که در مقایسه با سهم سایر استان‌ها از GDP کشور بر بخش کشاورزی، 2 برابر است.

این مسئول با اشاره به فراهم آوردن مقدمات تشکیل سرمایه‌گذاری صادرات محصولات کشاورزی، ادامه داد: در بخش کشاورزی، کشاورزان عمدتا خرده‌پا هستند که همین امر سبب شده تا میزان تولید به درستی مدیریت نشود.

وی تصریح کرد: بزرگ‌ترین مشکلی که تاکنون احساس می‌شود بحث بازرگانی کشاورزی بوده و ضرورت تشکیل شرکت‌های پشتیبان و هلدینگ‌های کشاورزی به جهت رفع این مشکل، احساس می‌شود.