واکنش قالیباف به اخبار واگذاری بی‌ضابطه املاک به افراد خاص

طی چند روز اخیر اخباری مبنی بر واگذاری بی‌ضابطه املاک شهرداری تهران به افراد خاص در فضای مجازی پخش شد. تخفیف هایی که فقط به اعضای اصولگرای شورای شهر برای خریداری خانه داده شده بود. انتشار این اخبار واکنش های متفاوتی را در پی داشت. اولین واکنش به این خبر را قالیباف در مراسم تجلیل از کارمندان نمونه شهرداری که دیروز برگزار شد نشان داد.

  1. ۱۱ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
واکنش قالیباف به اخبار واگذاری  بی‌ضابطه املاک به افراد خاص
نوآوران -

محمدباقر قالیباف با بیان اینکه دولت در همه جوامع نقش حیاتی و کلیدی دارد، گفت: دولت در یک نظام اسلامی همچون ایران ارزشمندتر است؛ چرا که در یک دولت اسلامی مقاومت قانونی و توانمندسازی ملت در مقابل نظام سلطه ایجاد می‌شود و ما به برکت فرهنگ قرآنی، وظیفه مبارزه با نظام سلطه را بر دوش داریم. شهردار تهران با بیان اینکه دولت‌هایی توانسته‌اند موفق و توسعه یافته شوند که در سایه کار و تلاش مردم خود قرار داشتند، گفت: کار و تلاش در یک جامعه به عنوان یک فضیلت و ارزش اجتماعی مورد توجه است و دولت‌ها زمانی می‌توانند موفق باشند که مردمان‌شان از رشد و رفاه کافی برخوردار باشند.

او با بیان اینکه شهرداری تهران با اتکا به پشتوانه منابع انسانی توانسته موفق باشد، اضافه کرد: مبارزه با استکبار جز با کار و فعالیت میسر نمی‌شود و در کنار آن باید علم و تجربه به میان آورده شود و همچنین اصلاح نظام اداری و اجرایی نیز باید به طور جد و در راستای بهتر شدن امورات در دستور کار قرار گیرد؛ چرا که ناکارآمدی نظام اجرایی و اداری می‌تواند منابع و فرصت‌ها را از بین برد. قالیباف در جمع کارکنان با بیان اینکه در شهرداری تهران 50 هزار نفر به طور مستقیم فعال هستند، گفت: در حوزه رفاهی، مادی و ... همه خود را مکلف می‌دانیم که نسبت به بهتر شدن امورات گام برداریم.

شهردار تهران خطاب به معاون منابع انسانی، گفت که باید دو نکته عدالت و قناعت در تخصیص مسائل رفاهی رعایت شود.

او در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از تعدد تشکل و شرکت‌های مختلف در حوزه تامین منابع انسانی، تاکید کرد: یک عده در شهرداری رسمی هستند و مابقی جزو نیروهای قراردادی قرار دارند که در زیرمجموعه شرکت‌های مختلف قرار دارند که این مساله یک ناامنی شغلی در شهرداری ایجاد کرده است.

او ادامه داد: بارها مراجعاتی به من شده و نیروها درخواست جابه‌جایی از یک شرکت به یک شرکت دیگر داشته‌اند؛ این در حالی است که عملا در حقوق و مزایای این افراد تغییری ایجاد نمی‌شود و بر همین اساس اولین دستور من این است که حتما تعدد شرکت‌ها جمع و نیروها یکپارچه شوند.

شهردار تهران در ادامه با بیان اینکه درمان و مسکن دو موضوع بسیار مهم است که ممکن است 100درصد حقوق کارمندان را به خود اختصاص دهد، گفت: از محل صرفه‌جویی در سایر حوزه‌ها می‌توانیم خدمات درمانی را بدون هیچگونه تبعیضی فیمابین کارگر و کارمندان ارائه دهیم. او بیان اینکه تامین مسکن یکی از مهم‌ترین دغدغه مدیران شهری است، گفت: 30 هزار نفر در مجموعه شهرداری در طول دهه گذشته توانستند از امتیاز مسکن استفاده کنند؛ چرا که تامین مسکن یکی از اولویت‌های شهرداری برای کارمندانش است. قالیباف با بیان اینکه بر اساس مصوبات، آیین‌نامه‌های واگذاری مسکن و همچنین مصوبات شورای شهر تهران در حوزه صدور پروانه و واگذاری املاک اقدام کرده‌ایم، گفت: حتی در فروش املاک و زمین‌های شهرداری، اولویت ما حل مسائل کارکنان بوده است. شهردار تهران در واکنش به برخی اخبار مبنی بر واگذاری زمین، خانه و ... به برخی مدیران شهری، گفت: این چند روزه اخباری در باره واگذاری‌های ویژه می‌شنوم که باید بگویم واگذاری امتیازات پروانه و زمین بر اساس مقررات انجام شده و تخفیف‌ها بر این اساس بوده است و حتی در برخی موارد برخی تعاونی‌هایی که برای شهرداری تهران و کارکنان نیز نبودند مورد کمک شهرداری قرار گرفته‌اند؛ همچون تعاونی قوه قضاییه که با کمک شهرداری مشکلاتش مرتفع شد. او با بیان اینکه موضوع مسکن و درمان کارکنان را با افتخار پیگیری می‌کنم، گفت: بنده به عنوان محمدباقر قالیباف تا به امروز از هیچ یک ازاین مزایا استفاده نکرده و برای تامین رفاه کارکنان شهرداری تا آخرین لحظه و حتی با گرو گذاشتن آبرو تلاش می‌کنم.

قالیباف با اشاره به اینکه برخی از کارکنان در حال ازدواج هستند و برخی دیگر نیازمند اقلام سرمایه‌ای هستند، گفت: در حوزه تامین اقلام اساسی تاکید دارم که باید برای حمایت از صنعت داخلی از کالای ایرانی استفاده شود و با قیمت حداقل 15 درصد ارزان‌تر از قیمت بازار و با اقساط 36 ماهه و گارانتی معتبر این اقلام برای کارکنان شهرداری خریداری شود.