وزیر بهداشت:

کیفیت آب جنوب تهران به حد مطلوب رسیده‌است

وزیر بهداشت با بیان اینکه ما در حاشیه تهران در حوزه احداث بیمارستان نتوانستیم مانند سایر شهرها و استان‌ها به شکل مطلوب عمل کنیم، گفت: در سال‌های اول دولت مجبور به مسدود کردن تعدادی از چاه‌های آب جنوب تهران به دلیل آلودگی شدیم و پس از این مدت خرسندیم که کیفیت آب این منطقه با بهره‌برداری از یکی از سدها به حد مطلوب رسیده‌است.

  1. ۱۱ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
کیفیت آب جنوب تهران  به حد مطلوب رسیده‌است
نوآوران -

حسن هاشمی در جلسه شورای اداری شهرستان اسلامشهر گفت: یکی از کارهای مهم دولت آرامش بخشیدن به مردم بود و در این دوره ارتباط سران سه قوه با یکدیگر برعکس گذشته بسیار صمیمی است.

وزیر بهداشت همچنین با اشاره به فعالیت مطلوب مراکز بهداشتی در حاشیه تهران گفت: زحمات زیادی در این مورد کشیده شده است، اما کار بسیار دشوار است. ما در حاشیه تهران در حوزه احداث بیمارستان نتوانستیم مانند سایر شهرها و استان‌ها به شکل مطلوب عمل کنیم.

هاشمی با اشاره به عدم وجود بیمارستان در مناطقی مانند شهرک پرند، گفت: باوجود تلاش‌هایی که انجام داده‌ایم هنوز نتوانستیم زمینی برای احداث بیمارستان خریداری کنیم. کاش هنگامی که خانه‌سازی در آن مناطق انجام می‌شد، به این نکته نیز فکر می‌کردند که شهر نیازمند مراکز بهداشتی و درمانی هم هست. 

پیش از این رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران درباره سلامت آب شهر تهران جزئیاتی را ارائه کرده‌است. رحمت‌الله حافظی درباره آخرین وضعیت سلامت آب شرب تهران گفته است: از ابتدای سال جاری تاکنون اطلاعات لازم درباره کسب اطمینان از سالم یا ناسالم بودن آب شرب از سوی مبادی رسمی در اختیار کمیسیون سلامت شورای شهر تهران قرار نگرفته است. 

او با بیان اینکه با توجه به در اختیارنداشتن آزمایش‌های سال جاری نمی‌توان با اطمینان از سالم بودن یا نبودن آب شرب از نظر وجود نیترات سخنی به میان آورد گفته است: سال 93 با پیگیری‌های انجام شده و رسانه‌ای شدن میزان نیترات بالا در آب شرب تهران شاهد فعل و انفعالات در بدنه مدیریت آب و فاضلاب بودیم؛ به گونه‌ای که در سال 94 در پی انجام اقدامات موثر میزان حجم نیترات در آب شرب استاندارد گزارش شد؛ اما در سال 95 تا کنون هیچ اطلاعاتی از وضعیت آب تهران به کمیسیون سلامت ارجاع داده نشده است. بر همین اساس هیچ گزارشی از وضعیت آب تهران نداریم و نمی‌توانیم قضاوتی در این‌باره داشته باشیم.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران افزوده است: هر چند شرکت شهر سالم شهرداری تهران هر ساله نمونه‌هایی از وضعیت آب شرب اخذ می‌کند و در حال حاضر نیترات موجود در حد نرمال گزارش شده؛ اما لازم به ذکر است که در سال 93 که وضعیت نیترات در آب شرب بیش از اندازه گزارش شده بود، نمونه‌های آب شرب شرکت شهر سالم طبیعی گزارش شده بود که این نشان می‌دهد گزارش‌های این شرکت قابل اتکا نیست.