اخطار هواشناسی مازندران

آبگرفتگی معابر و طوفانی شدن خزر

هواشناسی مازندران با انتشار اخطاریه ای نسبت به احتمال جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی معابر عمومی و همچنین طوفانی شدن دریای خزر طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری هشدار داد.

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
آبگرفتگی معابر و طوفانی شدن خزر
نوآوران -

در این اخطاریه که نسخه ای از آن امروز دوشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت ، آمده است که بر اساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی هوای امروز دوشنبه و فردا سه شنبه نیمه ابری با بارش های پراکنده در استان مازندران پیش بینی می شود.

بنابر این گزارش با تقویت تدریجی جریانات خنک و مرطوب شمالی سطح زمین و عبور امواج میانی جو ، شاهد تشدید بارندگی و وزش باد نسبتا شدید ، کاهش دمای هوا، رعد برق و مواج شدن دریا در 2 روز پایانی این هفته خواهیم بود.

هواشناسی مازندران اعلام کرد که در این مدت آبگرفتگی معابر عمومی در برخی مناطق دور از انتظار نیست و در ارتفاعات علاوه بر بارندگی ، پدیده مه نیز پیش بینی می شود.

هواشناسی استان نسبت به طوفانی شدن دریای خزر و افزایش خطر شنا و خطر برای صیادان نیز به دنبال تقویب سامانه بارشی و تغییرات جوی هشدار داد.

مازندران 338کیلومتر ساحل در دریای خزر دارد و 44فروند قایق کیلکا نیز در حال حاضر مشغول صید این گونه در دریای خزر هستند.

براثر طوفان 130 کیلومتری و سیلاب بامداد جمعه 12شهریور در قائمشهر، آمل و برخی مناطق شهرستان بابل در مازندران به بیش از شش هزار واحد مسکونی خسارت وارد شد.

بر اساس گزارش مدیریت بحران مازندران طوفان و تندباد جمعه گذشته یکهزار و 700 میلیارد ریال به بخش های مختلف مازندران خسارت زد.