شهردار شیراز خبر د اد:

مسیر دسترسی به حرم حضرت شاهچراغ(ع) تسهیل می‌شود

شهردار شیراز گفت: فاز نخست پروژه تقاطع سه‌سطحی معلم که بیش از 60 درصد آن را تشکیل داده است تا دو روز آینده به بهره برداری می رسد.

  1. ۱۱ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
مسیر دسترسی به حرم حضرت شاهچراغ(ع) تسهیل می‌شود
نوآوران -

علیرضا پاک‌فطرت در بازدید از پروژه میدان معلم شیراز با اشاره به اینکه کلنگ این پروژه در تابستان سال 1392 به زمین خورده است اظهار داشت: جابه‌جایی تاسیسات این نقطه از شهر بیش از 19 ماه زمان برده است.

وی با تاکید بر اینکه بخش عمده اقدامات اجرایی و عمرانی پروژه معلم در یک سال و نیم گذشته انجام شده است افزود: عملیات اجرایی این پروژه از روزهای پایانی سال 1393 آغاز شد و تا دو روز آینده فاز نخست آن به بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار شیراز با بیان اینکه محدود کردن قطر میدان و جابه‌جایی تاسیسات مهم مربوط به گاز شهری، برق و ... زمان زیادی را از مدیران پروژه به خود اختصاص داد خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شاهراه اصلی گاز شهر شیراز از این میدان عبور می‌کرد و اینجا زمانی به چهار راه گاز معروف بوده است، جابه‌جایی تاسیسات آن نیز با حساسیت‌های زیادی مواجه بود.

پاک‌فطرت با تاکید بر اینکه تمام سعی شهرداری بر این بوده است که کیفیت فدای زمان نشود گفت: تا پایان امسال این پروژه به طور کامل افتتاح شده و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

وی به مدت زمان محدود تا آغاز بازگشایی مدارس و وجود تعداد زیاد مدارس در اطراف میدان معلم و همچنین کتابخانه عمومی، بر لزوم بازگشایی هر چه زودتر این محور تاکید و خاطرنشان کرد: سطح سوم این پروژه تا دو روز آینده باز می‌شود تا مردم راحت‌ تردد کنند و امکان ادامه عملیات اجرایی پروژه در سطح پایین وجود داشته باشد.

پاک‌فطرت با اشاره به اینکه فاز نخست پروژه میدان معلم بیش از 60 درصد پروژه را تشکیل داده است افزود: در گذشته بار ترافیکی سنگینی بر این میدان حاکم بود اما با تلاش شبانه‌روزی فاز نخست این پروژه افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه ارتفاع پل در سطح سوم پروژه میدان معلم 17 متر و عرض آسفالت 20 متر است و تاکنون 30 هزار مترمربع بتن‌ریزی و 27 هزار مترمربع قالب‌بندی انجام شده است تصریح کرد: برای این پروژه 18 هزار متر مکعب خاکبرداری انجام شده است.

شهردار شیراز از صبر و شکیبایی شهروندان تشکر و قدردانی کرد و با اشاره به اینکه میدان شهید رودکی نیز در دو سال آینده به تقاطعی بزرگ تبدیل می‌شود گفت: پروژه میدان معلم پس از تکمیل در کنار بوستان میدان معلم به فضای زیبای شهری با نورپردازی و جلوه‌ای خاص در شب، در شان شهروندان شیراز تبدیل می شود.

  شهردار شیراز: مسیر دسترسی به حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) تسهیل می‌شود

شهردار شیراز گفت: باز شدن محور قائم به سمت بلوار رحمت و بعد از آن به سمت خیابان احمدی جنوبی و شمالی و در نهایت حرم مطهر سبب تسهیل‌در راه‌های دسترسی به حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) می‌شود.

علیرضا پاک‌فطرت در مراسم کلنگ‌زنی تعریض خیابان قائم(عج) در منطقه 5 شیراز با بیان اینکه محور قائم در امتداد بزرگراه کمربندی به بلوار رحمت قرار دارد، اظهار داشت: از این نقطه تا حرم فاصله کمتر از سه کیلومتر است و شهرداری قصد دارد این خیابان 25 متری را به 50 متری تبدیل کند و امیدواریم که ظرف دو تا سه ماه این اقدام صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه نزدیک به 40 پلاک در مسیر این طرح تملک شده و عملیات اجرایی فاز یک آن آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: اگر شهرداری منطقه 5 بتواند دیگر پلاک‌های مسیر طرح را تملک کند عملیات اجرایی فاز دو آن نیز بلافاصله آغاز می‌شود و این مسیر را به میدان دولت می‌رساند.

شهردار شیراز با بیان اینکه تمام کسانی که در بحث اقامتی و ساخت هتل قصد سرمایه‌گذاری دارند بهترین مکان در این محور است تصریح کرد: تعاونی‌هایی که می‌خواهند در بحث مسکن ارزان‌قیمت برای کارکنان خود گام بردارند بهترین مکان در این نقطه است که ارزش افزوده خوبی دارد و رشد قیمتی خوبی خواهد داشت.