دبیرانجمن صنفى روزنامه نگاران ایران به سخنان وزیرکار واکنش نشان داد

بدرالسادات مفیدی ،دبیر انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران با بیان اینکه متاسفانه مصاحبه وزیر و اظهارنظرشان در خصوص وضعیت انجمن صنفى روزنامه نگاران ایران به رغم توجه و رویکرد مثبتشان به انجمن صنفى روزنامه نگاران استان تهران دو غلط فاحش دارد،تاکید کرد" بنده به عنوان دبیر انجمن صنفى روزنامه نگاران با رد ادعاى ایشان اعلام مى کنم ،دادگاه انجمن صنفى روزنامه نگاران ایران را تعطیل نکرد ، بلکه با دستور موقت دادستان وقت و بدون حکم دادگاه صالحه در ساختمان انجمن پلمپ شد.

  1. ۱۰ ماه قبل
  2. ۰
مفیدی
نوآوران -

مفیدی ادامه داد:وزارت کار دولت قبل هم انجمن صنفى روزنامه نگاران را منحل نکرد و صرفا بر اساس حکم دیوان عدالت ادارى که فقط شکایت انجمن علیه وزارت کار را رد کرده بود، اعلام کرد انجمن صنفى روزنامه نگاران ایران واجد شرایط انحلال است و این به معناى منحل شدن انجمن نیست.

او ادامه داد: انحلال انجمن بنا براساسنامه خودش باید با حکم قضایى دادگاه صالحه صورت بگیرد و یا اعضاى هیات مدیره در موعد قانونى اطلاعیه تجدید انتخابات هیات مدیره و برگزارى مجمع را نداده باشند و یا مجمع عمومى فوق العاده تصمیم به انحلال بگیرد که خوشبختانه هیچ کدام از این سه حالت براى انجمن صنفى روزنامه نگاران ایران رخ نداده است.

مفیدی گفت: احتمالا کارشناسان حقوقى وزارت کار اطلاعات نادرستی را در اختیار جناب وزیر گذاشته اند و یا اصلا اطلاعاتى به ایشان نداده و وزیر براساس یکسرى پیش فرض هاى نادرست ناشى از مطالب برخى رسانه هاى مخالف انجمن این گونه سخن گفته اند.

علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با سایت "آفتاب‌نیوز" در مورد تشکیل انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران و مشکلات این صنف گفته " انجمن صنفی در گذشته تشکیل شده بود و به هر دلیلی دادگاه آن‌را تعطیل و وزارت کار هم آن انجمن را منحل کرد. "

ربیعی تصریح کرده است" وقتی اعضای انجمن قبلی شکایت کردند، دیوان عدالت به وزارت کار وقت رای داد. حرف ما این بود در شکلی که آیین‌نامه دارد فعالیت کنید که بالاخره دوستان پذیرفتند در قالب و آیین‌نامه فعالیت کنند؛ هرچند در این مورد انجمن مخالف هم تشکیل شده است ولی ما از حقوق مدنی کسانی که می‌خواهد تشکل درست کند دفاع می‌کنیم و پای آن خواهیم ایستاد. "