مدیرعامل سازمان میادین و میوه‌ و تره‌بار شهردار تهران:

مردم تهران سالیانه 26 میلیارد تومان گِل و ریشه می‌خریدند

غلامحسین رحیمی در نشست خبری اظهار داشت:‌230 مرکز میادین میوه و تره‌بار فعال در شهر تهران داریم و 17 بازار نیز در حال احداث است و امیدواریم تا پایان شهریور تعداد بازارهای در حال ساخت و بهره‌برداری شده به عدد 25 برسد.

  1. ۳ هفته،۱ روز قبل
  2. ۰
1
نوآوران -

وی بیان داشت:‌سازمان میادین میوه و تره‌بار تلاش می‌کند که در هر محله یک بازار میوه و تره‌بار بسازد و به تعداد محلات تهران بازارهای میوه و تره‌بار داشته باشیم.

رحیمی با اشاره به اینکه بازارهای میوه‌ و تره‌بار جدید با دو سال قبل قابل مقایسه نیست،‌گفت: تغییراتی در راستای بهبود کیفیت و حفظ حقوق شهروندان در بازارها اتفاق افتاده است.

مدیرعامل سازمان میادین و میوه‌ و تره‌بار شهردار تهران بیان داشت:‌در حال حاضر در مراکز میادین میوه و تره‌بار شهروندان می‌توانند محصولات دست‌چین تهیه کنند در صورتی که بیش از 30 بود که در این میادین محصولات در هم ارائه می‌دادند و اجازه دست‌چین داده نمی‌شد.

وی افزود: با ارائه محصولات دست‌چین حقوق شهروندان نیز لحاظ شد.

رحیمی بیان داشت: افرادی نیز که محصولات درهم می‌خواستند این قابلیت ایجاد شد که با 10 درصد قیمت پایین‌تر محصول مورد نظر را دریافت کنند.

مدیرعامل سازمان میادین و میوه‌ و تره‌بار شهردار تهران درباره ارائه صیفی‌جات در میادین میوه و تره‌بار گفت: تا دو سال قبل سبزی با گل و ریشه در بازارهای میادین میوه و تره‌بار ارائه می‌شد در صورتی که اکنون دیگر اجازه عرضه سبزی با گل و ریشه در میادین میوه و تره‌بار تهران داده نمی‌شود.

وی افزود: در اسفند ماه سال 94 این طرح به صورت پایلوت شروع شد و هم اکنون در 165 بازار میوه و تره‌بار در غرفه‌های سبزی صیفی‌جات بدون گل و ریشه عرضه می‌شود.

رحیمی بیان داشت: بر اساس برآوردهای صورت گرفته در هر یک کیلو سبزی 300 تا 330 گرم گل و ریشه بود که ارزش ریالی آن در طول یکسال 26 میلیارد تومان برآورد شد و به این معنا است که مردم تهران سالانه 26 میلیارد تومان هزینه گل و ریشه سبزی می‌کردند.

مدیرعامل سازمان میادین و میوه‌ و تره‌بار شهردار تهران گفت: حذف گل و ریشه از سبزی‌ها بدون اینکه یک ریال به قیمت تمام‌شده سبزی اضافه شود انجام شده است.

وی افزود: به دنبال حفظ حقوق شهروندی و کرامت مشتریان اکنون افراد بیشتری به بازارهای میوه و تره‌بار مراجعه می‌کنند.

رحیمی بیان داشت: با توجه به تب کریمه‌کنگو عرضه گوشت قرمز بسته‌بندی شده در محل در میادین میوه و تره‌بار اتفاق افتاد و برای سلامت گوشت نمونه‌هایی از آن را به آزمایشگاه ارسال می‌کنیم چرا که مشتری حق دارد بداند این محصول مورد نظر سلامت و بهداشت است.

مدیرعامل سازمان میادین و میوه‌ و تره‌بار شهردار تهران یادآور شد: در میادین میوه و تره‌بار دستگاه نوبت‌دهی نصب شده است تا شهروندان در هنگام نوبت خود برای دریافت محصول در پشت گیشه مراجعه کنند.

وی به احداث بازارهای جدید اشاره کرد و گفت: این بازارها به صورت فروشگاهی احداث می‌شوند و دیگر به صورت غرفه‌ای نیستند و استانداردهای ایمنی در این فروشگاه‌ها لحاظ شده‌اند.

رحیمی درباره قیمت محصولات ارائه شده در بازار میادین میوه و تره‌بار گفت: برخی از محصولات ارائه شده در مراکز میوه و تره‌بار بیش از 35 تا 40 درصد زیر قیمت بیرون است.

مدیرعامل سازمان میادین و میوه‌ و تره‌بار شهردار تهران درباره ایجاد سبد مهربانی در میادین میوه‌ و تره‌بار گفت: افرادی که خریدهای اضافی داشته باشند در صورت صلاحدید این خریدها در سبدهای مهربانی قرار می‌گیرند و افراد نیازمند می‌توانند به صورت رایگان و بدون هیچ محدودیتی از این سبد مهربانی استفاده کنند.

وی درباره ارائه میوه رایگان برای کودکان نیز اظهار داشت: پیاده‌سازی طرح میوه رایگان برای کودکان در 160 میدان میوه‌ و تره‌بار شهرداری تهران انجام شده است و این میوه‌ها در ابتدا شست‌وشو و بعد در سبد گذاشته می‌شود تا کودکانی که همراه به خانواده به مراکز میوه و تره‌بار می‌آیند از این میوه‌ها استفاده کنند.

رحیمی گفت:‌ در ادامه و در راستای اقدامات فرهنگی و اجتماعی طرح همیار مشتری در 210 بازار میوه و تره‌بار انجام شد و افرادی که توانایی راه رفتن ندارند می‌توانند از همراه مشتری ویلچر دریافت کنند و یا اینکه افرادی که نمی‌توانند حمل بار داشته باشند همیاران مشتری بار آنها را تا خودرو منتقل می‌کنند.

مدیرعامل سازمان میادین و میوه‌ و تره‌بار شهردار تهران به احداث اتاق مادر و کودک در بازارهای میادین میوه و تره‌بار اشاره کرد و گفت: در همین راستا نوزادانی که همراه با مادر به این مراکز مراجعه می‌کنند اتاق‌هایی در نظر گرفته شده تا مادران نسبت به شیردهی به کودکان خود اقدام کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه مصرف سرانه آبزیان در تهران پایین است به دنبال احداث مکانی در میدان جلال هستیم که سرمایه‌گذاری آن نیز انجام شده است و در این سالن‌ها آبزیان تولید، عرضه و طبخ می‌شوند.