بررسی و اعلام نتیجه 9 هزار پرونده در هسته گزینش آموزش و پرورش

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 9 هزار و 75 پرونده در هسته گزینش آموزش و پرورش استان بررسی و اعلام نتیجه شده است.

  1. ۷ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
آموزش و پرورش
نوآوران -

محمد محسن بیگی در جمع مدیر، کارشناس مسئولان و کارشناسان هسته گزینش آموزش و پرورش استان با بیان این که نیروی انسانی مهمترین سرمایه آموزش و پرورش است، خاطر نشان کرد: گزینشگران باید برای انتخاب این عنصر موثر نهایت تلاش و سعی خود را بکار گیرند تا شایسته ترین و کارآمد ترین نیروی انسانی در آموزش و پرورش بکار گرفته شود.

 

وی افزود: در همه  ادوار تاریخ انتخاب انسان ها برای شغل های مختلف بر اساس گزینش انجام می شده و در سنت الهی نیز خداوند بر اساس گزینش برترین و شایسته ترین افراد را برای هدایت انسان ها به عنوان پیامبر انتخاب کرده و فرستاده است.

 

محسن بیگی به نقش موثر گزینش در انتخاب نیروی انسانی آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: با توجه به این که در دستگاه تعلیم  و تربیت، امر آموزش و پرورش نسل ها به معلم سپرده می شود، گزینش در این دستگاه زیر ساختی نسبت به سایر دستگاه ها ضرورتی انکار ناپذیر است.

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به آیه 58 سوره نساء « ان الله یامرکم ان تؤدو الامانات الی اهلها  و اذا حکمتم بین الناس ان تحکمو بالعدل» خاطر نشان کرد: گزینش گر قضاوت می کند و باید در قضاوت حق الناس را رعایت کند.

 

محمد محسن بیگی اظهار کرد: باید گزینش گر صاحب فضایل اخلاقی باشد تا بتواند خصوصیات اخلاقی افراد را بررسی کند.

 

وی بر بی طرفی در بررسی  پرونده های گزینش تاکید و تصریح کرد: در گزینش باید بدون پیش داوری بررسی ها را منصفانه و دقیق انجام دهیم و به گونه ای با افراد برخورد کنیم که مصاحبه با آنها شکل محاکمه به خود نگیرد، زیرا اگر در مصاحبه حقی از کسی ضایع شد قابل جبران نخواهد بود.

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان تاکید کرد: گزینشگر باید در مصاحبه  ارتباط عاطفی برقرار کند و نگاه او به مصاحبه شونده حفظ کرامت انسانی و مبتنی بر روابط انسانی اخلاق مدار باشد تا بتواند بر اساس تحقیق و بررسی درست، قضاوت عادلانه و منصفانه در رابطه افراد داشته باشد.