خبر خوش برای آموزش و پرورشی ها؛

حمایت قضایی از فرهنگیان باجدیت پیگیری می شود

تمامی فرهنگیان که حین انجام کار و در مدرسه مورد توهین از سوی والدین یا اشخاص دیگر قرار می گیرند، مورد حمایت قضایی آموزش و پرورش خواهند بود.

  1. ۷ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۴
آموزش و پرورش
نوآوران -

بهرام پوراشرف ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران ضمن محکوم کردن توهین به معلمان و فرهنگیان، اظهار داشت: معلمی جایگاه والایی در تعالیم دینی دارد و توهین به معلم، توهین به ارزش های دینی و اسلامی بشمار می آید.


وی افزود: تمامی معلمان که حین انجام وظیفه در مدارس مورد توهین، هتک حرمت و یا نزاع و درگیری قرار می گیرند مورد حمایت قضایی دایره حقوقی مدیریت آموزش وپرورش قشم خواهند بود.


پوراشرف یادآور شد: گاهی شاهد رفتارهای ناشایستی از جانب اولیای دانش آموزان در مدارس با معلمان و کارکنان مدرسه هستیم که این والدین علاوه بر خدشه دار کردن فرامین الهی و اسلامی، مورد پیگیری های قضایی قرار خواهند گرفت.


 مدیر آموزش وپرورش قشم خاطر نشان کرد: معلمان و اولیای مدارس نیز باید در راستای تکریم ارباب رجوع و رفتار متناسب با دانش آموزان و والدین آنها تلاش کنند و این رفتار باید در تعامل دوجانبه صورت بگیرد.


این مسئول با بیان اینکه دوست نداریم پای والدینی به دادسرای عمومی و انقلاب باز شود، ادامه داد: تا کنون چند پرونده از شکایت معلمان از والدین تشکیل شده بود که با مدیریت مناسب و گفتگو با طرفین، پرونده با اعلام رضایت معلم از ولی دانش آموز مختومه اعلام شده است.


پوراشرف تصریح کرد: والدین که از نحوه برخورد یا شیوه تدریس معلمان گلایه دارند می توانند برای رسیدگی بهتر و حصول نتیجه مطلوب تر به دایره بازرسی و رسیدگی به شکایات و یا دایره حقوقی آموزش وپرورش مراجعه کنند.