نماینده مجلس:

به معلمان، فرهنگیان وبازنشستگان بیشتر توجه شود

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس خواستار تسریع در پرداخت خسارت‌های وارده به کشاورزان و باغداران مازندران برابر اعتبار مصوب هیات وزیران شد.

  1. ۶ ماه قبل
  2. ۱
آموزش و پرورش
نوآوران -

سید علی ادیانی راد در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 27 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی به رئیس جمهور و هیات وزیران در خصوص اهمال غیرقابل قبول در تصویب و تدوین آئین نامه های اجرایی مندرج در برخی قوانین گفت: به عنوان مثال برابر برخی قوانین موضوعه هیات وزیران مکلف بود 157 مورد آئین نامه اجرایی و سایر انواع مقررات را به تصویب برسانند که در این میان فقط 80 مورد، مورد تصویب قرار گرفته است به عبارتی دیگر فقط 51 درصد به تصویب رسیده است.


نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از 953 ماه تاخیر در انجام تکلیف مذکور از سوی هیات وزیران اظهار کرد: دلیل عمده چنین تاخیرهایی عدم نظارت موثر و راهگشای مجلس و بی توجهی دولت است.


وی در تذکری دیگر به نمایندگان مجلس شورای اسلامی افزود: از 84 قوانین آزمایشی مصوب مجلس مهلت قانونی 53 مورد از قوانین به اتمام رسیده است که مربوط به سال 60 تا اواخر سال 95 است که در این میان مجلس و دولت به وظایف خود عمل نکرده اند.


ادیانی راد در ادامه اظهار کرد: از آقای نوبخت انتظار می رود که در پرداخت خسارت های وارده به کشاورزان و باغداران مازندران برابر اعتبار مصوب هیات وزیران در اسرع وقت تخصیص لازم را اعمال کنند؛ کشاورزان به واسطه سرما و یخبندان دچار خسارت شدند و چشم به راه عمل به وعده های دولت هستند اما تاکنون ریالی پرداخت نشده است.


  نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از آسیب پذیرترین اقشار کشور، بازنشستگان هستند که سال های زیادی از عمرشان را صرف خدمت به کشور کردند اما امروزه معیشتشان مخدوش و آسیب پذیر شده است از این رو انتظار می رود دولت با همت بلند خود و اقدام و عمل توجه خاصی به معلمان بازنشسته و بازنشستگان کشوری و لشکری کند.