برگزاری دوره‌های ضمن خدمت برای معلمان انتقالی

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش تهران گفت: برای معلمانی‌ که از سایر مقاطع تحصیلی قصد تدریس در دوره ابتدایی داشته باشند دوره‌های ضمن خدمت برای کسب آمادگی لازم این گروه برگزار می‌شود.

  1. ۲ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
آموزش و پرورش
نوآوران -

نادر جهان‌آرای‌ معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در مورد وضعیت معلمان دوره ابتدایی در تهران اظهار کرد: در این دوره از نظر جنسیت معلمان‌ و تفکیک‌ آنها مشکلی وجود ندارد چراکه به دلیل حضور بیشتر خانم‌ها در مدارس‌ حتی در دوره ابتدایی مدارس پسرانه‌ معلم خانم بکار‌ گرفته می‌شود که این مسئله مشکل ساز نیست.


وی ادامه داد: از نظر کمبود معلم در مدارس ابتدایی این مسئله را با استفاده از چندین مسیر مختلف برطرف کرده‌ایم که شامل استفاده از نیروهای ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان، حق‌التدریس از طریق مربیان پیش‌دبستانی و مواردی از این قبیل است و با توجه به راهکارهای ارائه شده امسال حدود ۵۰۰ نفر معلم را از این طریق جذب کرده تا کمبود نیرو در دوره ابتدایی نداشته باشیم.


جهان‌آرای در مورد بکارگیری نیروهای انتقالی به تهران که معمولاً در دوره ابتدایی بکار گرفته می‌شوند، تصریح کرد: در شرایطی که این معلمان از دوره تحصیلی متوسطه برای تدریس این مقطع بکار گرفته باشند مشکل‌ساز خواهد بود، اما دوره‌های ضمن خدمت برای این گروه پیش‌بینی شده است.


وی یادآور شد: با توجه به این شرایط سعی داریم تا در سال‌های آتی بیشترین تمرکز را جذب از طریق فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان همچنین پذیرفته شد‌گان ماده ۲۸ این دانشگاه داشته باشیم تا با نگاهی تخصصی به آموزش در دوره ابتدایی بپردازیم.