بدهی آموزش و پرورش به فرهنگیان چقدر است؟

میزان 97 میلیارد تومان معوقه حق الزحمه امتحانات، 27خردادماه با ابلاغیه رسمی سازمان برنامه‌وبودجه تامین اعتبار شد و واریز کردن آن به حساب معلمان وظیفه قانونی وزارت آموزش و پرورش است.

  1. ۱ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
آموزش و پرورش
نوآوران -

علی الهیار ترکمن رئیس امور آموزش و پرورش سازمان برنامه‌ و بودجه درباره پرداخت معوقات فرهنگیان اظهار کرد: از بهمن سال گذشته که مسئله مطالبات فرهنگیان به صورت جدی‌تر مدنظر قرار گرفت، آموزش و پرورش لیستی از مطالبات به افراد حقیقی و حقوقی را در اختیار ما قرار داد.

وی افزود : مطابق این لیست میزان مطالبات11 هزار میلیارد تومان بود که نحوه تامین اعتبارآن مورد بررسی قرار گرفت. از این رقم 65 درصد مربوط به مطالبات افراد حقوقی یعنی آنچه که در قالب اجرای قوانین باید در اختیار فرهنگیان قرار می‌گرفت و 35 درصد مربوط به افراد حقیقی بود.

رئیس امور آموزش و پرورش سازمان برنامه‌ و بودجه گفت: تاکنون 10 هزار و 750 میلیارد تومان از مطالبات تامین اعتبار شده و فقط دو مورد عمده یعنی حق‌التدریس معلمان شاغل و حق الزحمه امتحانات نهایی باقی مانده است که در جلسه‌ای با وزیر آموزش و پرورش مقرر شد حق الزحمه امتحانات در اولویت باشد

الهیار ترکمن در برنامه تلویزیونی پرسشگر ادامه داد: میزان 97 میلیارد تومان معوقه حق الزحمه امتحانات، 27خردادماه با ابلاغیه رسمی سازمان برنامه‌وبودجه تامین اعتبار شد و واریز کردن آن به حساب معلمان وظیفه قانونی وزارت آموزش و پرورش است.از میزان معوقات فرهنگیان فقط سه ماه از حق التدریس شاغلان باقی مانده است که برای این مورد باید تامین اعتبارلازم را انجام دهیم.