پرداخت مطالبات معلمان حق التدریس

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ماه‌های گذشته تلاش‌ های خوبی برای پرداخت مطالبات معلمان حق‌التدریس انجام شده اما باید اذعان کرد که به دلیل کسری بودجه آموزش و پرورش روند تاخیر در پرداخت ها همیشه ادامه داشته و به چالش تبدیل شده است.

  1. ۳ هفته،۲ روز قبل
  2. ۱۴
آموزش و پرورش
نوآوران -

فریده اولاد قباد با اشاره به اینکه ضعف نظام رفاهی مانند پرداخت مطالبات در حوزه آموزش و پرورش وجود دارد، اظهار داشت: انتظار می‌رود دولت نگاه ویژه‌ای به عرصه تعلیم و تربیت داشته باشد تا دیگر شاهد بروز مشکلاتی مانند پرداخت نشدن مطالبات معلمان حق‌التدریس نباشیم.

وی یادآورشد: نباید از یاد برد که بودجه آموزش و پرورش در سال 96 به میزان 32 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده و این در حالیست که مجدد شاهد کسری بودجه حدود پنج هزار میلیارد تومانی خواهیم بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید برای نیروی انسانی که در تربیت آینده سازان این کشور نقش مهم دارد، سرمایه گذاری کرد، ادامه داد: تخصیص اعتبار مناسب در حوزه آموزش و پرورش می‌تواند انگیزه خوبی برای معلمان باشد تا بتوانند با روحیه بهتری به فعالیت خود ادامه دهند.

اولاد قباد ضمن یادآوری اینکه برای نخستین بار با تلاش نمایندگان مجلس شورای اسلامی بند مشخصی در لایحه بودجه 96 به تصویب رسید که بر اساس آن مسئولان موظف به پرداخت ماهانه حقوق معلمان حق التدریس، سرباز معلمان و قراردادی‌ها هستند، خاطر نشان کرد: تخصیص نیافتن اعتبارات لازم در هر سال به آموزش و پرورش مشکلات متعددی را برای معلمان حق التدریس، سرباز معلمان و غیره ایجاد کرده است.

اکنون حدود 14 میلیون دانش آموز در کل کشور به تحصیل اشتغال دارند و 900 هزار کارمند در وزارت آموزش و پرورش مشغول به کار هستند که بیشتر آنها را معلمان تشکیل می دهند.