بدهی آموزش و پرورش تهران برای حق الزحمه امتحانات

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به بدهی 9 میلیارد تومانی آموزش و پرورش تهران برای پرداخت حق الزحمه امتحانات به معلمان گفت: در صورت تامین اعتبار، این بدهی را پرداخت می کنیم.

  1. ۳ هفته قبل
  2. ۱
آموزش و پرورش
نوآوران -

محسن بهارلو روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به پرداخت حق الزحمه امتحانات به معلمان اظهار کرد: تاکنون حق الزحمه امتحانات سال گذشته به جز امتحانات خردادماه پراخت شده است.

وی با بیان اینکه گزارش اسناد امتحانات خردادماه امسال برای تعیین و پرداخت حق الزحمه آماده نشده، گفت: ما پیگیر مطالبات فرهنگیان هستیم و ممکن است که مطالبات این فرهنگیان با تاخیر پرداخت شود که نگرانی هایی را برای آنان ایجاد می کند.

بهارلو درباره پرداخت پاداش های بازنشستگی افزود: تمام پاداش های بازنشستگی تا پایان سال 95 پرداخت شده است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به وضعیت پرداختی معلمان حق التدریس در آموزش و پرورش اظهار کرد: 2نوع حق التدریس آزاد(آموزش دهندگان) و حق التدریس شاغل(معلمان شاغل) در آموزش و پرورش فعالیت می کنند که حق الزحمه حق التدریسان آزاد را تا پایان سال مالی 95 پرداخت کردیم و سه ماه سال تحصیلی جدید را به آنان بدهکار هستیم.

وی با بیان اینکه در ماه 6 میلیارد تومان هزینه پرداخت حق‌التدریس می‌شود، افزود: نسبت به پرداخت حق التدریس های شاغل، 6ماه بدهکار هستیم و تلاش می کنیم که در تابستان این بدهی را پرداخت کنیم.

بهارلو با اشاره به اینکه با توجه به نیاز استان، تعداد و ساختار مدارس و تراکم دانش آموزان، ساعات حق التدریس و نیاز به نیروهای حق التدریس تعیین می شود، گفت: براین اساس برای سال تحصیلی جدید باید کمبودها رفع و نیروهای مورد نیاز تامین شود.

وی گفت: با توجه به تامین نیاز به نیروهای حق التدریس و براساس کارشناسی های انجام شده، ساعتی به عنوان حق التدریس محاسبه و بودجه مورد نظر برای آن تامین می شود.

بهارلو افزود: سیستم پرداخت حقوق در آموزش و پرورش متمرکز است و ابتدا گزارش های مناطق تجمیع شده و بعد از ابلاغ اعتبار، به محض دریافت پول پرداخت‌ها آغاز می شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش شهر تهران اظهار کرد: با توجه به پیش بینی های انجام شده، برای سال تحصیلی آینده نیازمند 103 هزار ساعت حق التدریس هستیم که این میزان هم با توجه به تعداد نیروهای بازنشسته، نقل و انتقالات و نیروهای ورودی و خروجی آموزش و پرورش شهر تهران متغیر است.

وی با اشاره به تعداد نیروهای بازنشسته آموزش و پرورش شهر تهران گفت: میانگین سنی نیروی آموزش و پرورش تهران بالاست و تا سال 1400 در میانگین، 4هزار نفر بازنشسته می شوند که بر تعداد نیروهای حق التدریس اثرگذار است.