معاون شرکت آب منطقه‌ای لرستان

برخورد با متجاوزین به حریم رودخانه 3 منطقه لرستان

معاون شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: مطالعات حریم بستر سراسری رودخانه‌ها را انجام داده‎ایم و براساس آن میزان بستر و حریم رودخانه مشخص شده است و هرجا که تعارض شده باشد با حکم قضایی با فرد خاطی برخورد خواهد شد.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
  2. ۰
برخورد با متجاوزین به حریم رودخانه 3 منطقه لرستان
نوآوران -

معاون شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: مطالعات حریم بستر سراسری رودخانه‌ها را انجام دادهایم و براساس آن میزان بستر و حریم رودخانه مشخص شده است و هرجا که تعارض شده باشد با حکم قضایی با فرد خاطی برخورد خواهد شد.

مهندس مختاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه لرستان، اظهار کرد: در بحث احیاء و تعادل بخشی یکی از برنامه‌های آب منطقه‌ای لرستان جلوگیری از تجاوز‌ به حریم و بستر رودخانه‌هاست.

وی ادامه داد: در سال گذشته دو منطقه در هنام شهرستان سلسله که به حریم رودخانه تجاوز کرده بودند، آزاد شدند.

معاون حفاظت از منابع آب شرکت آب منطقه‌ای لرستان اضافه کرد: همچنین برای منطقه کهمان احکام قضایی گرفته شده تا حریم رودخانه آزادسازی شود.

مختاری با بیان اینکه در منطقه پاپی خالدار خرم آباد نیز موردی دیده شد که به حریم رودخانه تجاوز شده بود و با اجرای حکم قضایی نیز با خاطیان برخورد شد، تصریح کرد: در بحث جلوگیری از تجاوز‌ به حریم و بستر رودخانه‌ها براساس قوانین با شدت و حدت ورود پیدا خواهیم کرد.

معاون حفاظت از منابع آب شرکت آب منطقه‌ای لرستان یادآور شد: قوانین با شرایط روز نیاز به بازنگری دارند، تدوین قانون جامع آب در دستور کار وزارت نیروست که با اجرایی شدن آن بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.