خسارت چند تریلیون یورویی به اقتصاد جهان

گرمایی که به سود زمین نبود

گرمایش بی‌ وقفه زمین طی سالهای اخیر آسیب‌های فراوانی در پی داشته است؛ در این میان اقتصاد جهانی هم از این موضوع مستثنی نبوده است.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
گرمای زمین
نوآوران -

گرمایش بی‌وقفه زمین طی سالهای اخیر آسیب‌های فراوانی در پی داشته است؛ در این میان اقتصاد جهانی هم از این موضوع مستثنی نبوده است. گرم شدن کره زمین هزینه 1.5 تریلیون یورویی به اقتصاد جهانی تحمیل کرده است.

بر اساس اطلاعات به دست آمده روند گرمایش زمین اما تا سال 2030 به همین شکل افزایش خواهد یافت و اگر شما مشغول به کاری هستید که به لحاظ فیزیکی درگیر آن هستید مجبور خواهید شد آهسته‌ تر کار کنید.

در کشور هند که برخی مشاغل توسط دو نفر و به‌طور اشتراکی انجام می‌شود و به فرد اجازه می‌دهد کمی استراحت کند، هزینه گرم‌شدن زمین 340 بیلیون یورو در سال است.

طبق پیش‌بینی‌ها کشور چین نیز این میزان هدررفت مشابه را تجربه خواهد کرد.

در حال حاضر در میان کشورهای دیگری که بیشترین تاثیر را از روند گرمایش زمین می‌ بینند نام اندونزی با 188 بیلیون یورو، مالزی با 188 بیلیون یورو و تایلند با 113 بیلیون یورو به چشم می‌خورد.

در مقاله پژوهشی که از دل یک نشست با موضوع کاهش خطرات ناشی از حوادث آب و هوایی در کوآلالامپور توسط پژوهشکده سازمان ملل و برنامه توسعه این سازمان برگزار شد نسبت به این موضوع ابراز نگرانی شده است.

مقالات دیگری که در این نشست مورد توجه قرار گرفتند در رابطه با خطرات بارش شدید باران و ارتباط آن با گسترش بیماری و آلوده شدن منابع آب شیرین و پدید آمدن طوفان و پدیده گرد و غبار و آتش‌سوزی بود.

دکتر «ترد ژلستورم»، نویسنده مقاله در مورد اثر گرما بر اقتصاد، در این رابطه می‌گوید: " تاکنون به اثر گرما بر زندگی روزمره مردم و و علی‌الخصوص تاثیر آن بر روی کار آنها توجه کافی نشده است این در حالی است که اگر شما کاری به لحاظ فیزیکی انجام می‌دهید با گرم شدن هوا میزان بازدهی شما کاهش می‌یابد."

وی افزود: " این موضوع برای تک‌ تک کشورها صادق است و اثرات افزایش دما حتی در کوتاه مدت می‌تواند خسارات میلیارد دلاری برای آنها در پی داشته باشد."

وی روند گرمایش زمین را تا سال 2050 به همین منوال تخمین زد و گفت: برای کاستن از این افزایش دما باید از انتشار گازهای گلخانه‌ای تا حد ممکن جلوگیری به عمل آوریم.

آنتونی اخته، مدیر موسسه بین المللی پژوهشکده  سازمان ملل متحد برای بهداشت جهانی، ابراز امیدواری کرد که این تحقیقات و هشدارها بتواند مقامات کشورها را در بازنگری در شیوه‌های برخورد با موضوعات زیست‌محیطی  آگاه‌ تر سازد.