مدیر درمان تامین اجتماعی اصفهان خبرداد:

هزینه 1200 میلیارد تومانی برای درمان بیمه شدگان

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اصفهان گفت: در سال گذشته بالغ بر دوازده هزار میلیارد ریال هزینه درمان بیمه شدگان در مراکز درمانی ملکی و غیر ملکی استان شده است.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
  2. ۰
هزینه 1200 میلیارد تومانی برای درمان بیمه شدگان
نوآوران -

بهروز راعی: دکتر علی اعتصام پور در نشست خبری بمناسبت هفته تامین اجتماعی در جمع خبرنگاران گفت: این سازمان برخلاف دوره هشت ساله که به مرکز نمایش مدیریت های متفاوت تبدیل شده بود و هر سال یک مدیر داشت، در سه سال گذشته بصورت مطلوب و با آرامش مدیریت شده است و از راس تا ذیل هرم سازمان تامین اجتماعی در دولت تدبیر و امید، انسان های پاکدستی هستند.

وی گفت: پزشکان متخصص شاغل در سازمان تامین اجتماعی برای خدمت بیشتر به مردم از پزشکان عمومی آزاد هم حقوق کمتری دریافت می کنند.

وی با بیان اینکه در سال های گذشته در حوزه تامین اجتماعی و درمان در کشور تحول ایجاد شده است، اظهار داشت: این سازمان دومین تولیدکننده درمان در کشور است و حدود 80 بیمارستان را تحت پوشش دارد.

اعتصام پور گفت: سازمان تامین اجتماعی بزرگترین خریدار خدمت در حوزه درمان در کل کشور است.

وی با بیان اینکه تامین اجتماعی استان 26 پلی کلینیک و درمانگاه دارد که همه آنها تجهیز و بازسازی شده است ادامه داد: با هدف افزایش رضایتمندی بیمه شدگان بالغ بر 4400 مرکز درمانی و 2690 پزشک عمومی و متخصص در سطح استان اصفهان به بیمه شدگان خدمات درمانی ارائه می کنند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اصفهان با اشاره به عزم راسخ این سازمان در ارتقای کمی و کیفی خدمات درمانی، گفت: 30 هزار متر مربع فضاهای درمانی استان اصفهان احداث، بازسازی و تجهیز شده است.

وی گفت: بدلیل انباشت مشکلات و مسئولیت های جدید واگذار شده به تامین اجتماعی، این سازمان برای ساخت مراکز جدید با کمبود نقدینگی و مشکل مواجه است.

اعتصام پور از تجهیز 25 پلی کلینیک و سه بیمارستان استان اصفهان به فیبر نوری خبر داد و گفت: از این طریق اورژانس ها، ریکاوری های اتاق عمل و درمانگاه های تامین اجتماعی استان را بصورت زنده رصد می کنیم.

وی گفت:دو بخش بیمارستان شریعتی بازسازی کامل شده و بخش آنژیوگرافی و جراحی قلب که از مطالبات دیرینه جامعه کارگری استان است نیز در مرحله نازک کاری قرار دارد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه بسیاری از مشکلات امروز ما در زمینه آموزشی و پژوهشی است، افزود: با همکاری دانشگاه آزاد علوم پزشکی تهران مرکز پژوهشکده رفاه و سلامت تامین اجتماعی راه اندازی شد.

وی افزود: اولین گام این پژوهشکده، پژوهش در حوزه دیابت و دومین گام در زمینه بیماری های روان تنی است.

اعتصام پور با بیان اینکه در گذشته بیشترین نارضایتی بیماران در مورد کمبود دستگاه سونوگرافی بود، افزود: امروز چهار دستگاه سونوگرافی در بیمارستان شریعتی اصفهان فعال است.

وی با بیان اینکه هر روز به بیماران در بیمارستان های تامین اجتماعی استان آموزش داده می شود، گفت: بیمارستان شریعتی در حوزه آموزش به بیماران جزو پنج بیمارستان نمونه آموزش دهنده به بیمار در کشور شناخته شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه بخش' ان آی سی یو نوزادان' در بیمارستان های غرضی و شریعتی توسعه پیدا خواهد کرد، گفت: در کل استان اصفهان در زمینه تخت های 'آی سی یو' با کمبود و مشکل مواجهیم .

وی با بیان اینکه درمانگاه های تامین اجتماعی استان به درمانگاه های بیماران مزمن تبدیل شده است، افزود: این اقدام در کشور کم نظیر است.

اعتصام پور گفت: تاکنون 40 هزار پرونده دیابتی در استان اصفهان تجمیع شده است که افتخاری برای استان محسوب می شود.

وی با اشاره به اهداف کلینیک سیار تخصصی گفت: در اجرای طرح کلینیک سیار هر جا ضرورت ایجاب کند با اعزام گروه های پزشکی و با استفاده از پزشک متخصص مقیم، مشکلات درمانی مردم را برطرف خواهیم کرد.

وی افزود: پنج متخصص با مراجعه به شهرستان های مختلف استان به بیمارانی که ارجاع شدند سرویس ارائه می دهند.

مدیر درمان تأمین اجتماعی اصفهان با اشاره به وجود بیش از سه میلیون جمعیت بیمه شده در استان گفت: بیش از 65 درصد از جمعیت استان تحت پوشش خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی هستند.

گفتنی است؛ از19 تا 25 تیرماه بعنوان هفته تامین اجتماعی نامگذاری شده است.