بدهی ۴ هزار میلیاردی بیمه سلامت به مؤسسات درمانی

معاون مطالعات و توسعه خدمات بیمه‌ای سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بیمه سلامت ۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به مؤسسات درمانی بدهی دارد.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
بیمه
نوآوران -

 وظیفه اصلی نهاد بیمه، تامین مالی هزینه‌های درمانی بیمه شده و کاهش ریسک بیماری فرد است. بهمن برزگر با بیان اینکه از افراد حق بیمه دریافت می‌کنیم و در مقابل نیز زمان بیماری بخش اعظم هزینه‌های درمان را پرداخت می‌کنیم، افزود: بیمه سلامت ۴۰ میلیون نفر بیمه شده دارد و چهار گروه کارکنان دولت، روستائیان، مشمولان بهزیستی و کسانی‌که توسط هیچ نهادی بیمه نیستند را تحت پوشش قرار می‌دهد.

به گفته برزگر بیمه سلامت مبتنی بر برنامه پنجم توسعه است که افراد بدون بیمه را تحت پوشش قرار دهد. معاون سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه از سال ۹۳ تاکنون ۱۰ میلیون نفر تحت پوشش قرار گرفتند، گفت: بیشتر این افراد کسانی بودند که یا بیمه نداشتند و یا کم درآمد بودند.

برزگر با بیان اینکه بدون کمک تامین اجتماعی قادر به انجام کار نبودیم، اضافه کرد: تعداد کمی از این افراد که بیمه شدند، توان پرداخت حق بیمه را دارند و ما نیز به دنبال این هستیم تا مبلغی را از افرادی که توان حق بیمه دارند، دریافت کنیم.

او تامین منابع مالی و کنترل هزینه‌ها را راهکار رفع مشکلات این طرح بیان کرد و با بیان اینکه راه‌حل رفع هم‌پوشانی‌ها در دستور کار قرار دارد و از شهریورماه این کار را آغاز خواهیم کرد، گفت: هم‌پوشانی‌ها به علت نبود یک سازمان متمرکز ایجاد شده‌اند اما اجازه هم‌پوشانی به افراد جدید داده نخواهد شد.