آیت الله علوی گرگانی:

مردم از اجرای طرح تحول سلامت بسیار رضایت دارند

آیت الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی گفت: طرح نظام سلامت یک طرح بسیار مناسب است و مردم نیز ازا ین طرح بسیار رضایت دارند.

  1. ۷ ماه قبل
  2. ۰
قاضی زاده هاشمی
نوآوران -

این مرجع تقلید عصر روز دوشنبه (29 آذر) در دیدار با دکتر قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت گفت: اگر فعالیت‌هایی در خصوص افشاگری و بی‌اخلاقی انجام می‌شود، باید مورد بررسی دقیق واقع شود؛ چرا که عده‌ای بحث‌هایی مطرح می‌کنند که خدمات را زیر سوال می‌برند.

وی ابراز امیدواری کرد تا در برنامه ششم، اعتبار بیشتری به بحث بهداشت اختصاص یابد، زیرا جامعه ما نیاز بسیاری به این امر دارد.

این مرجع تقلید بیان کرد: امروز مردم مشکلات بسیاری دارند که باید مشکلات مردم حل شود؛ مسئولان نیز باید در خصوص برخی انتقاداتی که مطرح می‌شود صبر و تحمل بیشتری داشته باشند؛ زیرا در این مسیر همیشه سختی‌هایی وجود دارد.

وی گفت: در منابع دینی بیان شده است که هر حاکمی که دل او بیشتر به حال مردم بسوزد، خداوند نعمت بیشتری به او می‌دهد تا بتواند مشکلات مردم را در هر سطحی حل کند؛ نیت‌ها بسیار مهم است و به همین خاطر مسئولان باید دلسوزی کاملی داشته باشند.

آیت‌الله علوی گرگانی اظهار کرد: ما وجود رئیس جمهور را واسطه فیض برای مردم می‌دانیم و برای ایشان دعا می‌کنیم که هرچه بیشتر در این مسیری که در پیش گرفته‌اند موفق باشند.

وی افزود: یکی از بخش‌هایی که در کشور باید مورد توجه واقع شود، تعرفه‌های برخی اطبا است که متاسفانه تحمل آنها برای مردم بسیار سنگین است؛ بخش دیگر، در خصوص بیمارستان‌ها است که در آنجا نیز شاهد هستیم برخی کمبودها می‌شود؛ مثلا دیده می‌شود شبی یک میلیون برای حضور یک بیمار در بیمارستان طلب می‌شود که امیدورایم که این مشکلات حل شود.

در پایان این دیدار، دکتر قاضی زاده گفت: هزینه اقامت بیماران در بیمارستان دولتی شبی 10 هزار تومان و برای روستاییان شبی شش هزار تومان است؛ در این زمینه باید مراکز دولتی درمانی در کشور توسعه یابد.

وی تصریح کرد: تا مشکل بیمه در کشور حل نشود مشکلات سلامت نیز رفع نمی شود.