چگونگی مرزبندی در خانواده ها

یک مشاوره خانواده تاکید کرد: زوجین در عین اینکه با خانواده های همدیگر دوست و صمیمی هستند حتما سعی کنند مرزها را حفظ کنند.

  1. ۲ هفته،۴ روز قبل
  2. ۰
رادیو
نوآوران -

سمیه شاه مرادی، مشاور خانواده و روانشناس در برنامه «حریم آرامش» شبکه رادیویی سلامت یکی از مهم ترین مهارت های زندگی مشترک را توجه به مرزبندی دانست و گفت: شکل گیری مرزها بین خانواده های زوجین و زوجین است. زوجین در عین اینکه با خانواده ها دوست و صمیمی هستند حتما سعی کنند مرزها را حفظ و خانواده ها هم به شکل گیری این مرزها کمک کنند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین مهارت هایی که حتما زوجین باید به آن توجه کنند این است که یکدیگر را خوب بشناسند.

این مشاور خانواده و روانشناس در ادامه تاکید کرد: وقتی که گفت و گو و برقراری ارتباط بین زوجین کم می شود؛ وقتی که فضای مجازی و گوشی همراه وقت بیشتر زوجین را می گیرد؛ این مشغولیت ها بسیاری از اوقات، برقراری ارتباط کلامی را بین زوجین کم می کند و به حداقل می رساند.

شاه مرادی در پایان اظهارداشت:  وقتی برقراری این ارتباطات کم می شود اطلاعات بین زوجین هم کم می شود و هرچه اطلاعات کمتر شود شناخت کمتری به وجود می آید ؛ از این رو، زوجین باید تا می توانند نسبت به یکدیگر اطلاعات و شناخت پیدا کنند.

برنامه «حریم آرامش» با حضور کارشناسان صاحب نظر در حوزه روانشناسی و روانپزشکی و اورولوژی، مسائل عاطفی و ارتباطی بین زوجین را مورد بررسی قرار می‌دهد و به سوالات شنوندگان در این زمینه پاسخ می دهد.

یادآور می شود، «حریم آرامش» به تهیه‌کنندگی «سیما غفاری» و کارشناس ـ مجری «لیلا علوی» ، پنجشنبه شب ها ساعت 23:30 دقیقه به مدت 30 دقیقه از موج اف.ام ردیف 102 مگاهرتز تقدیم شنوندگان صدای دانش، نشاط و آرامش می‌شود.