با تلاش پلیس آگاهی صورت گرفت

کشف راز قتل مرد افغان پس از هفت ماه

جسد مقتول پس از ۵ روز جستجوی کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی از داخل چاه ۲۰ متری خارج شد

  1. ۱ سال،۲ ماه قبل
  2. ۰
کشف راز قتل مرد افغان پس از هفت ماه
نوآوران -

مهر- راز قتل مرد افغان پس از هفت ماه با اعتراف عامل جنایت فاش شد. جسد مقتول پس از ۵ روز جستجوی کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی از داخل چاه ۲۰ متری خارج شد. 14 آبان سال گذشته فردی با مراجعه به کلانتری خانی‌آباد از گم‌شدن برادرش که کارگر ساختمانی بود خبر داد. مرد میان‌سال در شکایتش به مأموران پلیس گفت: «تبعه افغانستان هستم و چند سالی است که به همراه برادر کوچکم به نام نور محمد ۲۶ ساله برای کار به ایران آمده‌ایم. برادرم در یک ساختمان نیمه‌کاره در حوالی خانی‌آباد کار می‌کرد و از دو روز قبل مفقود شده است.» با شکایت مرد میان‌سال و  تشکیل پرونده فقدانی به دستور بازپرس شعبه ۴ ناحیه ۲۷ تهران پرونده برای رسیدگی در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفت. کارآگاهان پلیس در ادامه تحقیقات را روی افراد مرتبط با پسر جوان متمرکز کردند و سرانجام مشخص شد خانواده نور محمد در داخل افغانستان با خانواده دیگر دارای اختلافات ملکی هستند. همچنین پسر خانواده‌ای که مدعی زمین‌های افغانستان هستند در محدوده میدان بهشت در یک ساختمان نیمه‌کاره فعالیت می‌کند. با شناسایی هویت پسر ۲۸ ساله به نام احمد، کارآگاهان در ساختمان نیمه‌کاره حاضر شدند اما مشخص شد او از آنجا متواری شده به افغانستان فرار کرده است. در حالی که پرونده گم شدن پسر افغان همچنان باز بود،‌ کارآگاهان متوجه شدند احمد بار دیگر به ایران بازگشته و این بار با هویت جعلی در شیراز مشغول کار شده است. سرانجام چهارم فروردین امسال، احمد در بازجویی‌های اولیه منکر اطلاع از سرنوشت نور محمد شد اما سرانجام شنبه هفته گذشته پس از روبرو شدن با شواهد پلیسی، به قتل  هم‌وطنش اعتراف کرد و گفت: «از چند سال قبل در داخل افغانستان با خانواده نور محمد اختلافات ملکی داشتیم. روز حادثه او به ساختمان نیمه‌کاره‌ای که در آنجا مشغول کار بودم آمد و ما بر سر اختلافات قدیمی درگیر شدیم. من کنترلی روی رفتارم نداشتم و وقتی به خودم آمدم متوجه شدم او را خفه کرده‌ام.»

قاتل افغان ادامه داد: «پس از قتل نور محمد، جسدش را در داخل چاه ۲۰ متری ساختمان نیمه‌کاره انداختم و روی آن را با نخاله‌های ساختمانی پر کردم. بعد از قتل نیز برای اینکه دستگیر نشوم به افغانستان رفتم و اوایل اسفند با هویت جعلی در شیراز مشغول به کار شدم اما در فروردین مأموران به سراغم آمدند و دستگیر شدم.»

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی با اشاره به اینکه پرونده پس از مشخص شدن قتل  فرد مفقود شده از شعبه چهارم بازپرسی به شعبه دو بازپرسی ناحیه ۲۷ ارجاع شد، گفت: «متهم این پرونده با دستور مقام قضایی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.»