ربودن راننده تاکسی های میانسال در ترمینال جنوب

متهمان آدم ربایی در ایستگاه محاکمه

دو متهم سابقه دار که به اتهام ربودن راننده میانسال تاکسی در محدوده ترمینال حنوب شناسایی و دستگیر شده بودند با تکمیل تحقیقات پرونده و صدور کیفر خواست به زودی در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه می شوند .سوم بهمن سال گذشته مرد میانسالی با مراجعه به یکی از کلانتری‌های شهرستان قرچک اعلام کرد توسط دو پسر جوان مورد آدم ربایی و تهدید به قتل قرار گرفته است.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
  2. ۰
متهمان آدم ربایی  در ایستگاه محاکمه
نوآوران -

اظهارت شاکی پرونده

شاکی در اظهارات خود به ماموران کلانتری گفت نزدیکی های ظهر بود که با خودروی پرایدم مشغول مسافرکشی در ترمینال جنوب بودم. دو مرد ناشناس که هرکدام حدودا 30 سال سن داشتند سوار بر ماشین من شدند و تقاضا کردند آنها را به صورت دربستی به جنت آباد ببرم. وقتی به جنت آباد رسیدم مسیرشان عوض شد و گفتند ما را به ورامین ببر. در میانه های راه بود که گفتند به تهران باز می گردیم و نزدیکی های کارخانه آب شیرین کن بود که ناگهان این دو نفر با استفاده از سلاح سرد، اسپری اشک‌آور و شوکر از من خواستند پیاده شوم و از ماشین فاصله بگیرم. این دو نفر دست و پایم را بستند و به چشمانم چشم‌‌بند نیز زدند. بعد از 5 ساعت این دو نفر من را درون کانال آب در قرچک رها کردند و بلافاصله از محل حادثه متواری شدند . من نیز توانستم با کمک کارکنان آب شیرین‌کن نجات پیدا کنم. خدا را شکر نگهبانی آن نزدیکی ها بود وگرنه معلوم نبود چه بلایی قرار بود سر من بیاید.

 شاکی در ادامه اظهاراتش گفت :مردان ناشناس علاوه بر ماشینم دسته چک، موبایل، کارت‌های بانکی و سند منزلم که داخل داشبورد خودرو بود را به سرقت برده بودند و علاوه بر این مت را به شدت کتک زدند . پس از ثبت این موضوع در کلانتری،‌ به دلیل عدم صلاحیت در رسیدگی به این موضوع،‌ پرونده به دادسرای امورجنایی تهران ارجاع شد و به دستور بازپرس محسن مدیرروستا دستگیری دو متهم اصلی پرونده در اختیار ماموران اداره یازدهم آگاهی قرار گرفت.

تماس دوباره آدم ربایان

 در حالی که تحقیقات برای شناسایی هر دو آدم ربای خشن  از سوی کاراهان اداره یازدهم پلیس آگاهی ادامه داشت ششم بهمن ماه سال گذشته   شاکی بار دیگر با حضور در دادسرا ادعا کرد امروز این دو نفر با من تماس گرفتند و گفتند که اگر تا 12 ساعت دیگر سه میلیون تومان پول به آنها ندهم ماشینم را دیگر پس نخواهند داد. آنها همچنین من و اعضای خانواده‌ام را تهدید به قتل کردند و گفتند از خودرویم برای حمل مواد مخدر نیز استفاده خواهند کرد. با ثبت این ادعاکارگاهان که گمان می دادندبا دو متهم حرفه ای رو بهو هستند . با رد یابی تماس های دریافتی شاکی متوجه شدند که متهمان هر بار برای تماس بامرد تاکسی دار از یک باجه تلفن عمومی در همان محدوده جنوب تهران استفاده می کنند . با همکاری بازپرس پرونده و اخذ مجوزهای لازم و با همکاری مخابرات سر انجام رد آخرین تماس متهمان با شاکی زه شد . این بار کاراگاهن با آموزش مرد تاکسی دار از او خواستند تا از متهمان بخواهد با هم دیدار داشته باشند . در حالی که آدم ربایان مشغول گفتگوی تلفنی با مرد تاکسی دار بودند . کاراگاهان یکی از متهمان را شناسایی و دستگیر کردند . متهم به آدم ربایی که باورش نمیشد به همین راحتی دستگیر شده باشد ابتدا با انکار هر گونه اتهامی ادعا می کرد که اشتباهی دستگیر شده و بی گناه است . اما از آنجایی که شاکی بعد از ثبت شکایت به بخش چهره نگاری اداره آگاهی مراجعه کرده بود و چهره فرضی متهم را برای کاراگاهان تشریح کرده بود چارهای جز بیان واقعیت نداشت و سر انجام به آدم ربایی اعتراف کرد.

متهم سابقه دار

با اعتراف متهم  در بررسی  سوابق وی  مشخص شد وی از متهمان سابقه داری است که در زمینه مواد مخدر چندین بار دستگیر و زندانی شده است . مجید در جریان بازجویی ها همدست خودش فرامرز ر هم معرفی کرد و کاراگاهان موفق شدند فرامرز را که دو سابقه در زمینه شرارت و زورگیری داشت در یک قهوه خانه در محدوده ترمینال جنوب شناسیی و دستگیر کنند . فرامز نیز در جریان بازجویی هم لب به اعتراف گشود و به ربودن مرد تاکسی دارو کتک زدن وی و سرقت اموال با ارزش او اعتراف کرد .  صبح دیروز هر دو متهم برای آخرین بار در ددادسرت حاضر شده و آخرین دفاعیات خود را مطرح کردند . بازپرس برای هر دو اتهام آدمربایی و ضرب و جرح و سرقت مقرون به آزار گرفت و بزودی هر دو متهم در دادگاه کیفری محاکمه می شوند.