قاتل آتش افروز پای میز محاکمه

مردی که متهم است به دلیل پاشیدن آب اقدام به قتل همسایه 45 ساله اش کرده است با تکمیل تحقیقات پلیسی و صدور کیفر خواست به زودی در دادگاه کیفری محاکمه میشود .

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
  2. ۰
قاتل آتش افروز پای میز محاکمه
نوآوران -

19 بهمن ماه سال گذشته مرد 45 ساله‌ای به نام امان الله در حالیکه به شدت دچار سوختگی شده بود با پای خودش به بیمارستان رفت و ادعا کرد یکی از دوستان و همسایگانش او را سوزانده . مرد مصدوم با اعلام اسم پیمان مرد آتش افروزی که او را مجروح کرده بود به کما رفت . بلافاصله با اعلام این خبر اکیپی از ماموران کلانتری 113 بازار در محل بیمارستان حاضر شدند  و تحقیقات خود را آغاز کردند .  پس از چند روز و با اعلام وخامت اوضاع امان الله به زودی او به بیمارستان مطهری منتقل شد و با این وجود به زودی مشخص شد او به دلیل درصد سوختگی بالا جان خود را از دست داده است. پس از ثبت این موضوع و گزارش آن به بازپرس کشیک وقت، قاضی ایلخانی موضوع در دست بررسی سریع قرار گرفت و پس از چند روز مشخص شد فردی با هویت پیمان در یکی از زندان های ایران به دلیل خرید و نگهداری مواد مخدر دستگیر شده است. با اعلام این گزارش  بلافاصله با دستور بازپرس  متهم شناسایی و به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل شد .

متهم دستگیر شده در جریان بازجویی ها به قتل اعتراف کرد و ادعا کرد به خاطر رفتار بد امن الله و توهین هایش عصبانی شدم و تصمیم گرفتم از او انتقام بگیرم .

متهم درباره جزییات روز حادثه هم گفت  ما در یک خانه بزرگ در جنوب تهران با هم همسایه بودیم همه ساکنان آن خانه معتد ها و خلاف کارهای خرده پای تهران هستند . من مدتی به شیشه اعتیاد داشتم که ترک کردم . امان الله هر بر من را می دید مسخره می کرد . تصمیم گرفته بودم ازدواج کنم و از آن خانه بروم . صبح روز حادثه امان الله باز با من شوخی کرد و شلنگ آب را به طرفم گرفت . گفت ز خواب غفلت بیدار شو انقدر از دستش عصبنی شدم که بدون عوض کردن لبس هایم از خانه بیرون رفتم و یلافاصله یک بطری بنزین خریدم وقتی وارد خانه شدم او داخل زیر زمین بود من بطری بنزین را روی او پاشیدم و فندک را روشن کردم .بعد هم بلافاصله از محل حادثه متواری شده و به ورامین رفتم . تا مدنی در خانه پدری ام مخفی شوم . بعدها فهمیدم که امان الله به شدت دچار سوختگی شده و بعد از چن روز بستری بودن در بیمارستان فوت کرده است .متهم گفت :قصد داشتم ا مخفیگاهم فرار کنم که از سوی ماموران اداره دهم پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شدم . پس از ثبت اظهارات متهم، جسد در پزشکی قانونی نیز مورد معاینه و بررسی قرار گرفت و مرگ او به دلیل سوختگی شدید تایید شد  با تکمیل تحقیقات پرونده و بعد از بازسازی صحنه درگیری و قتل مرد 45 ساله به دستور بازپرس ایلخانی به زودی کیفرخواست این پرونده صادر خواهد شد و بدین صورت قاتل به زودی در محکمه دادگاه کیفری استان از خود دفاع خواهد کرد.