بازداشت پدر معتاد به جرم کودک آزاری

مرگ ایلیا به دست پدرش

با گذشت دو ماه زمان مرگ کودک یک و نیم ساله ای که به دلیل مسمومیت با متادون و در نتیجه کودک آزاری به بیمارستان منتقل شده بود پدر شیشه ای کودک 1و نیم ساله به عنوان متهم اول بازداشت و تحقیقات از وی آغاز شده است .

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
  2. ۰
مرگ ایلیا به دست پدرش
نوآوران -

آزاده خانی: 15 اردیبهشت ماه عوامل اورژانس  کودکی را به بیمارستان بهرامی تحویل دادند که بررسی های اولیه نشان می داد کودک  یک و نیم ساله به هویت ایلیا به دلیل مسمومیت شدید بیهوش شده و هوشیاریش لحظه به لحظه کمتر میشود . با آغاز مراحل درمانی برای احیا ایلیا مورد وی بلافاصله به ماموران انتظامی مستقر در بیمارستان گزارش شد .

اظهارات ضد و نقیض

ماموران پلیس حاضر در بیمارستان تحقیقات از زن جوانی که  ادعا می کرد مادر پسر بچه کوچولو است و با آمبولانس به بیمارستان آمده بود را مورد بازجویی قرار دادند . نرگس 29 ساله  مادر ایلیا  به ماموران گفت چند روز بود که می خواستیم خانه را سم پاشی کنیم . صبح امروز در تماس با یکی از مراکز سمپاشی از آنها درخواست کمک کردیم . دو نفر به عنوان نیروی سم پاش از طرف شرکت به خانه آمدند و بعد از تهیه سم اقدام به سم پاشی سرویس های بهداشتی و اتاق ه کردند . بعد ز آن من برای انجام کاری به بیرون رفتم در حالی که ایلیا کودک یک و نیم ساله ام در خانه مشغول بازی بود وقتی به خانه برگشتم متوجه غیبت ایلیا شدم به خیال ایتکه فرزندم برای بازی به خانه صاحب خانه رفته است مشغول مرتب کردن خانه شدم و نگهان با پیکر نیمه جان پسرم در آشپزخانه رو به رو شدم . برای همین هم با کمک از همسایه ها ارژانس را باخبر کردیم و به تشخیص تکنسین های اورژانس به دلیل مسمومیت شدید ایلیا او را به بیمارستان منتقل کردیم .

مرگ روی تخت بیمارستان

ادعاهای زن جوان در باره مسمومیت پسر کوچولو در حالی مطرح میشد که علی رغم همه تلاش های کادر درمانی متاسفانه پسر بچه 1 و نیم ساله بعد از دو روز دست و پنجه نرم کردن با مرگ سرانجام تسلیم شد و روی تخت بیمارستان جان سپرد . با اعلام خبر فوت ایلیا به بازپرس کشیک قتل پایتخت به دستور بازپرس مدیر روستا جسد کودک یک ونیم ساله  برای تعیین علت نهایی مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد . در گزارش اولیه بیمارستان مورد مسمومیت پسر کوچولو اعلام شده بود . اما طبق نظریه پزشک معالج سم کشنده  حشرات موذی نمی توانست چنین علایم وحشتناکی از مسمومیت را برای کودک یک و نیم ساله رقم بزند و همین امر باعث شده بود مورد مسمومیت ایلیا از سوی پزشک بیمارستان بهرامی مشکوک اعلام شود . با انتقال جسد کودک به پزشک قانونی تیمی از کاراگاهن اداره دهم پلیس اگاهی ازسوی بازپرس مامور رسیدگی به پرونده شدند .

تایید گزارش کودک آزاری

کاراگاهان اداره دهم در نخستین گام از تحقیقات خود به محل سکونت ایلیا و خانواده اش مراجعه کردند .تحقیقات میدانی از همسایه ها نشان می داد پدر و مادر ایلیا با هم اختلاف سختی دارند که دلیل این اختلافات خانوادگی و دعواهای همیشگی انها اعتیاد شدید پدر ایلیا به مواد مخدر است . در بررسی های پلیسی همچنین مشخص شد که پدر ایلیا از مدت ها پیش به دلیل اعتیاد شدیدی که دارد از کار بیکار شده است و بارها ایلیا و مادرش را تا سر حد مرگ کتک زده و از خانه بیرون انداخته است . همچنین مشخص شد پدر معتاد به دلیل آزار کودک یک و نیم ساله اش در سامانه کودک آزاری بهزیستی پرونده دارد . با تکمیل گزارشات و ارسال گزارش نهایی از پزشکی قانونی مشخص شد که کودک یک و نیم ساله به دلیل مسمومیت با داروی متادون جان خود را از دست  داده است و با صدور این گزارش پرونده وارد فاز جدیدی از تحقیقات شد.

پدر ایلیا متهم ردیف اول

صبح روز گذشته بود که تمامی خانواده ایلیا کوچولو به دادسرا رفتند و در برابر بازپرس سوالاتی را پاسخ دادند. در ابتدا بازپرس مادر این کودک را احضار کرد که او ادعا کرد پدر ایلیا قرار است بیاید و در زمینه سوالات پاسخگو باشد. باز هم همان حرف های قبلی را تکرار کرد و گفت ایلیا در غیبت من ظرف سم را خورده و مسموم شده است .  پدر ایلیا که پس از غیبت چندین و چندباره بالاخره در دادسرا حاضر شده بود هم در ادامه توضیحات همسرش گفت من در زمان مسمومیت ایلیا خانه نبودم . اما وقتی که به خانه برگشتم و موضوع را از همسایه ها شنیدم ظرف سم را داخل سطل زباله انداختم می دانستم که پزشک ها نهایت تلاششان را برای زنده نگاه داشتن پسرم می کنند اما متاسفانه ایلیا چون کودک ضعیفی بود روی تخت بیمارستان جان سپرد و حالا من و همسرم از کسی شکایتی نداریم . ادعابهای پدر ایلیا در حالی مطرح میشد که در گزارش نهایی پزشکی قانونی خورانده شدن شربت متادون به کودک یک ونیم ساله تایید شده بود همچنین علایم مسمومیت مرگ کودک خردسال بر اثر استفاده بیش از حد از داروی ترک اعتیاد را تایید می کرد . بازپرس مدیر روستا بعد از شنیدن اظهارات پدر و مادر ایلیا و در حالی که پدر معتاد کودک فوت شده ادعا می کرد از کسی شکمایتی ندارد دستور بازداشت پدر معتاد را به جرم کودک آزاری منجر به قتل صدر کرد . در حال حاضر پدر شیشه ای برای تحقیقات بیشتر در اختیار کاراگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار دارد تا حقیقت در زمینه مرگ این کودک یک و نیم ساله مشخص شود.