چرا بقیه دختران سراغ پلیس نرفتند؟

آزار و اذیت با داروی بیهوشی

پسر شیادی که به بهانه ازدواج، دختران دم بخت را فریب داده و با استفاده از داروی بیهوشی اقدام به سرقت و آزار و اذیت آنان می‌کرد، در زندان به دام افتاد.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
  2. ۰
آزار و اذیت با داروی بیهوشی
نوآوران -

۲۳ دی ماه ۹۴ خانم جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۵۷ مسعودیه به مأمورین اعلام کرد که توسط فردی به‌نام امیر که به او پیشنهاد ازدواج داده است، به شیوه بیهوشی مورد سرقت اموال و همچنین آزار و اذیت قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع آزار و اذیت و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پرونده پس از حضور در اداره شانزدهم در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چند روز پیش، برای خرید به همراه یکی از دوستانم به میدان امام حسین (ع) رفته بودیم که در آنجا جوانی لاغر اندام برای ما ایجاد مزاحمت کرد ؛ چندین بار از وی درخواست کردیم که مزاحم نشود اما این شخص هر بار با مظلوم نمایی و قسم خوردن عنوان کرد که قصد ایجاد مزاحمت ندارد ؛ نهایتا این شخص با مظلوم نمایی از من خواهش کرد تا در خصوص درخواستش در خصوص ازدواج صحبت کند و حتی برای آنکه اعتماد مرا کاملا جلب کند، پیشنهاد داد تا برای صحبت به محوطه یکی از اماکن متبرکه در حوالی میدان تجریش برویم. با این شیوه و ترفند توانست اعتماد مرا جلب نماید؛ این شخص، پس از طرح پیشنهادش در خصوص ازدواج پیشنهاد داد تا در ملاقات بعدی مرا به مادرش معرفی نماید. در جلسه دوم ، امیر در حوالی میدان صادقیه و با یک دستگاه خودرو پراید هاچ بک سبز رنگ با شیشه های تیره (دودی) به دنبال من آمد تا مرا نزد مادرش ببرد. در طی مسیر بود که به بهانه خرید نوشیدنی، مقابل یک مغازه آبمیوه فروشی توقف کرد و پس از دقایقی با دو لیوان شیرموز به داخل ماشین بازگشت؛ مقداری کمی از آبمیوه را که خوردم، دچار سرگیجه شدید و پس از آن بیهوشی شدم. زمانی‌که به هوش آمدم داخل فضای سبزی افتاده بودم، اما قادر به حرکت نبودم ؛ افراد رهگذر با مشاهده وضعیت بنده به کمک من آمدند و پس از رسیدن اورژانس، به بیمارستان منتقل شدم. چندین روز به‌واسطه مسمومیت شدید تحت درمان قرار داشتم و در همین زمان متوجه شدم که توسط امیر مورد آزار و اذیت و همچنین سرقت کیف دستی‌ام قرار گرفتم.

کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگانی شدند که دقیقا به همین شیوه و شگرد، توسط راننده جوان یک دستگاه خودرو پراید هاچ بک سبز رنگ و به شیوه بیهوشی مورد سرقت کلیه طلا و جواهرات و وجوه نقد قرار گرفته بودند.

با توجه به شیوه و شگرد انجام سرقت ها ، کارآگاهان با انجام چهره نگاری و بهره گیری از سوابق مجرمین سابقه دار پلیس آگاهی موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار به‌نام اسدالله . الف ( متولد ۱۳۵۹ ) شدند که از سال ۱۳۷۵ تاکنون ، ۱۱ بار به اتهام ارتکاب جرایم مختلف سرقت، کلاهبرداری، سرقت طلاجات بانوان، آدم ربایی و سرقت مقرون به آزار دستگیر و روانه زندان شده است

با شناسایی مخفیگاه متهم و  مشخصات دقیق خودرو وی ، دستور توقیف خودرو به‌همراه دستگیری سرنشین آن در سیستم جامع پلیس ثبت شد و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی، مأمورین گشت آشکار پلیس آگاهی تهران بزرگ موفق به شناسایی خودرو پارک شده متهم در منطقه ناصر خسرو شدند.

متهم پس از انتقال به اداره شانزدهم پلیس آگاهی و مواجهه حضوری با تعدادی از شکات پرونده و ارائه دلایل و مدارک از سوی کارآگاهان ، به ناچار لب به اعتراف گشوده و به طرح پیشنهاد ازدواج با آنها اعتراف کرد.