طوفان نپارتاک دوباره جان چینی ها را گرفت

بلاهای طبیعی دست از سر چین بر نمیدارد

حوادثی همچون سیل و طوفان در جنوب چین از مشکلاتی است که همه ساله بهار و تابستان مردم این منطقه با آن رو به رو هستند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
نپارتاک
نوآوران -

در شرایطی که به نظر می رسد طوفان از این منطقه عبور کرده است اما آمارها نشان می دهد که تا دیروز دوشنبه در شهر «فوجو» مرکز استان نزدیک به 83 نفر کشته شده اند.
آمار اداره کنترل سیل در چین نشان می دهد که طوفان میلیون ها دلار خسارت به استان وارد کرده و هنوز از سرنوشت 19 نفر دیگر اطلاعی در دست نیست.
طوفان همچنین باعث شده است تا مسئولان این منطقه شماری از رییسان اداره محلی را به بی کفایتی متهم کرده و آنها را اخراج کنند.
آمار تلویزیون چین هم حاکی است که بیش از 10 هزار واحد مسکونی در این استان به دلیل این طوفان ویران شده است.
طوفان بیش از یک میلیارد و 100 میلیون دلار خسارت به این استان جنوب شرقی چین وارد کرده و بیش از 200 هزار نفر مجبور به ترک خانه هایشان شده اند.
این طوفان که از یک هفته پیش وارد چین شد بیشترین خسارات را به مناطق جنوب شرقی این کشور وارد کرده و برق و تلفن بیش از 11 روستا و شهرستان در فوجیان طی روزهای گذشته قطع بوده است.
طوفان نپارتاک از روز جمعه 18 تیر ماه جاری با سرعت 234 کیلومتر در ساعت پس از آنکه تایوان را به تعطیلی کشاند وارد خاک چین شد.
گزارش ها همچنین از تخریب شدن 73 هزار خانه مسکونی بر اثر سیلاب دو ماه اخیر و منتقل شدن 1.99 میلیون نفر از مردم مناطق مختلف جنوبی به مکانهای امن حکایت دارد.

این در شرایطی است که شمار تلفات سیل و سیلاب تابستانی سال جاری در چین که 26 استان را تحت تاثیر خود قرار داده از مرز 230 نفر گذشت و سازمان هواشناسی همچنان نسبت به بارش باران های سیل آسیا در مناطق جنوبی و جنوب شرق کشور هشدار داده است.
وقوع طوفان های سیل آسیا و مرگبار در جنوب چین به واسطه نزدیکی به سواحل آب های آزاد در فصل بهار و تابستان، مسئله ای است که همه ساله برای مدتی زندگی اهالی این مناطق را مختل کرده و با بحران جدی مواجه می کند.