رئیس سازمان مدیریت بحران کشور خبر داد:

روزی 53 نفر در حوادث جاده‌ای کشور می میرند

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به جان باختن سالی 18 هزار نفر در تصادفات جاده ای کشور گفت: روزانه حدود 53 نفر در حوادث جاده‌ای از بین می‌روند و حدود 250 نفر هم زخمی می‌شوند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
روزی 53 نفر در حوادث جاده‌ای کشور می میرند
نوآوران -

اسماعیل نجار در کنگره ملی" مدیریت بحران با رویکرد نظام سلامت" که امروز (29 تیرماه) در کرمانشاه آغاز شد، با بیان اینکه حوادث و سوانح جاده‌ای از معضلات بحران در کشور است، یادآوری کرد: سالانه 25 تا 26 هزار نفر در حوادث جاده‌ای کشور کشته می‌شدند که این رقم اکنون به 18 هزار نفر در سال رسیده که هنوز عدد بزرگی است.

وی با بیان اینکه در حوادث جاده‌ای برای حمل جسدها و همچنین خودروهایی که درگیر حریق می‌شوند مشکل داریم، افزود: باید با پادرمیانی مسئولین جنازه‌ها حمل شود و یا خودرویی که آتش گرفته خاموش شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران از پیگیری برای واحد شدن فعالیت‌های اورژانس و هلال احمر در جاده‌ها خبر داد .

وی ایران را کشوری حادثه خیز دانست که در معرض بسیاری از بلایای طبیعی قرار دارد به نحوی که از 45 تا 46 بلای طبیعی که در جهان شناخته شده، 43 تا 45 مورد آن در ایران محتمل است.

معاون وزیر کشور در ادامه از نقش ساخت و سازها در مدیریت بحران هم یاد کرد و گفت: بیمارستان‌ها و ساختمانی می‌سازیم که در اثر زلزله تخریب می‌شود و یا در مسیل رودخانه‌ها قرار دارد و بعد انتظار معجزه هم داریم.

نجار پنج ویژگی مکان یابی، مصالح استاندارد، بررسی خاک، کارگر ماهر و نظارت را در ساخت و سازها موثر خواند و گفت: متاسفانه در برخی از نقاط شهرها و مناطق مسکونی ما در مسیل‌ها ساخته شده است و وقتی که در سیل ایلام سه نفر کشته شد ما مجبور شدیم به زمین و زمان جواب پس بدهیم.