در مسیر گرگان به پل سفید اتفاق افتاد

30 مصدوم در حادثه تصادف قطار با کامیون

تصادف یک قطار در مسیر گرگان به پل سفید با یک دستگاه کامیون تصادف کرد که بر اساس برخی گزارش‌ها این حادثه بیش از 30 نفر مجروح داشته است. علت حادثه بر اساس آنچه مدیر کل راه آهن شمال گفته بی‌توجهی راننده کامیون، حرکت در مسیر غیرمجاز و با سرعت بالا بوده است

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
30 مصدم در حادثه تصادف قطار با کامیون
نوآوران -

این حادثه تلفات جانی نداشته است. ذکریا اشکپور، سخنگوی اورژانس مازندران در این رابطه به خبرگزاری ایسنا گفت: بلافاصله آمبولانس های پایگاه های خلیل شهر، گلوگاه، لمراسک، بندرگز و هلال احمر و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل حادثه که در خورشیدکلا گلوگاه بود اعزام شدند. گزارش‌های اولیه حاکی از 30 مصدوم‌ بود که همگی به بیمارستان های امام بهشهر و ثامن گلوگاه منتقل شدند.

ساعتی بعد مدیر روابط عمومی و امور بین الملل راه آهن شمال گفت: با تلاش پرسنل راه آهن و فرماندار گلوگاه با برداشتن کامیون و ریل باس آسیب دیده ناشی از این برخورد، این محور برای تردد باز شد.

علی حسن نژاد افزود : با تعویض ریل باس آسیب دیده ، مسافران نیز به راه خود ادامه دادند.بیشترمسافران آسیب دیده در این قطار پس از مداوای سرپایی مرخص شدند و به سفر خود ادامه دادند.

علاوه بر این مدیر کل راه آهن شمال حال مصدومان حادثه را مساعد اعلام کرد و درباره جزئیات حادثه گفت:‌ حال عمومی تمامی 150 مسافر قطار پل سفید گرگان که با کامیون برخورد کرده بود مساعد است. این تصادف خوشبختانه تلفات جانی نداشت اما راننده لوکوموتیوران و همچنین کمک آن و نیز راننده کامیون زخمی شدند.

او درباره حال عمومی مسافران افزود: با توجه به برخورد کامیون با قطار، شوکی در مسافران ایجاد شد و سر برخی از مسافران به صندلی جلو برخورد کرد که احساس درد داشتند. این مسافران  بعد از انتقال به بیمارستان معاینه سرپایی شده و به دلیل مساعد بودن حالشان مرخص شدند.

مدیر کل راه آهن شمال با مقصر دانستن راننده کامیون در این حادثه درباره علت حادثه گفت:‌راننده کامیون در مسیر غیرمجاز و با سرعت بالا در حال صحبت کردن با تلفن همراه خود به قطار توجهی نکرد و تصادف رخ داد.

او در پایان تاکید کرد:در این زمینه نیاز است رسانه ها اطلاع رسانی کنند که قطار با سرعت 90 کیلومتر بر ساعت نمی تواند توقف کند از این رو وسایل نقلیه در مسیر باید به هشدارها توجه کنند.