طمع دزد بیمارستان، او را گرفتار کرد

دستگیری پرستاری که با بی‌هوش کردن بیماران دزدی می‌کرد

سارق سابقه‌دار از مراکز درمانی بلاخره در دام پلیس افتاد. این سارق که شب‌ها از بیماران به شیوه بی‌هوشی سرقت می‌کرد با تلاش ماموران پلیس، وقتی پس از آزادی دوباره شروع به دزدی کرده بود دستگیر شد. در یکی از روزهای فروردین ماه فردی با مراجعه به کلانتری 107 فلسطین به ماموران اعلام کرد که اموال مادرش شامل وجه نقد و گوشی تلفن همراه در زمان مراجعه او به یک مرکز درمانی در منطقه ایرانشهر، بعد از بیهوشی سرقت شده است.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
0
نوآوران -

شاکی پرونده پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در گفته هایش به کارآگاهان گفت: مادرم برای انجام اقدامات درمانی به بیمارستانی در منطقه ایرانشهر رفته بود. همان روز برای بازگرداندن مادرم به خانه، به بیمارستان رفتم که متوجه شدم ایشان بیهوش شده و به هیچ عنوان بیدار نمی شود. بلافاصله پیگیر موضوع شدم و تیم پزشکی پس از انجام معاینات گفتند که بدون هماهنگی و مجوز پزشک مربوطه، از داروی بیهوشی در سرم مادرم استفاده شده است. پس از انجام اقدامات درمانی و به هوش آمدن مادرم مشخص شد که یک نفر از پرستاران بیمارستان اقدام به اضافه کردن داروی بیهوشی به داخل سرم او کرده است.

با توجه به گفته‌های شاکی پرونده، کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی در بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین‌های مداربسته موفق به شناسایی یکی از پرسنل بیمارستان به نام "جواد" 32 ساله شدند.

با شناسایی "جواد" و در ادامه تحقیقات، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که "جواد" تنها دو روز است که به عنوان نیروی آزمایشی مشغول به کار شده و هنوز پرونده پرسنلی مشخصی برای او تهیه و تکمیل نشده بود و به همین علت هیچگونه آدرس ومشخصات دقیقی ازاین متهم وجود ندارد.

با توجه به شیوه و شگرد ارتکاب سرقت، کارآگاهان با بهره گیری از همان اطلاعات اندک بدست آمده از متهم پرونده، موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه سرقت از مراکز درمانی شدند که سال گذشته نیز به اتهام سرقت داروهای گران قیمت از مراکز درمانی و همچنین سرقت اموال پرسنل مراکز درمانی ، دستگیر و روانه زندان شده بود.

با شناسایی دقیق متهم پرونده و در بررسی به عمل آمده از سوابق او مشخص شد که "جواد"، مدتی پس از دستگیری از زندان آزاد شده و تنها چند روز بعد سرقت های خود را بار دیگر از مراکز درمانی آغاز کرده است .

پلیس آگاهی تهران بزرگ، با شناسایی محل سکونت "جواد" در شهر کرج، به این شهرستان اعزام شدند و در ادامه تحقیقات بلافاصله هماهنگی های لازم با حراست وزارت بهداشت و درمان انجام شد.

 سرانجام، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم قصد دارد به صورت قراردادی در بیمارستان شهید باهنر مشغول به کار شود. بلافاصله تیمی از کارآگاهان به این بیمارستان اعزام و موفق به دستگیر جواد شدند.

متهم پس از دستگیری و انتقال به پایگاه پلیس به سرقت از شاکی پرونده و مراکز درمانی دیگر اعتراف کرد..

در ادامه رسیدگی به پرونده، قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و تحقیقات جهت شناسایی سایر شاکیان و مالباختگان احتمالی پرونده ، همچنان در دستور کار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.