سرقت از مراکز درمانی ترک اعتیاد

تاسیس عطاری؛ انگیزه سارقان مراکز ترک اعتیاد

فروردین امسال وقوع یک فقره سرقت از یک مرکز ترک اعتیاد در محدوده خیابان ستارخان به کلانتری 137 نصر اعلام شد .با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت اماکن" و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 2 تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
ترک اعتیاد
نوآوران -

مالباخته پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی ، در گفته‌هایش به کارآگاهان گفت : "این مرکز ترک اعتیاد دارای دوربین‌های مداربسته است؛ به همین علت پس از اطلاع از سرقت ، به بازبینی تصاویر دوربین‌های مداربسته داخل مرکز پرداخته و متوجه شدم که سرقت انجام شده و طی آن چند جوان بعد از شکستن درب ورودی و در ادامه تخریب گاوصندوق ، اقدام به سرقت یک دستگاه لپ‌تاپ و کلیه داروهای ترک اعتیاد داخل مطب (قرص و شربت متادون) و همچنین دیگر داروهای ویژه ترک اعتیاد به ارزش تقریبی 75 میلیون تومان کرده‌اند.

تأسیس مغازه عطاری در منطقه قلعه حسن خان

با بهره‌گیری از تصاویر به دست آمده از دوربین‌های مداربسته، انجام چهره نگاری و نهایتا استفاده از اطلاعات مجرمین سابقه دار در پلیس آگاهی ، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار منطقه ستارخان بنام "فرشید . ع" (42 ساله) شدند که پیش از این نیز به اتهام سرقت منزل دستگیر و روانه زندان شده بود .

با شناسایی "فرشید . ع" ، وی در محل سکونتش واقع در منطقه ستارخان دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی منتقل شد ؛ فرشید پس از مشاهده تصاویر صحنه سرقت از مرکز ترک اعتیاد ، به مشارکت در سرقت از مرکز ترک اعتیاد اعتراف کرد و گفت به همراه دو نفر از دوستانش این سرقت را طراحی و انجام داده است. او انگیزه خود از این سرقت را تأسیس مغازه فروش داروهای گیاهی (عطاری ) در منطقه قلعه حسن خان و فروش داروهای ویژه ترک اعتیاد به بیماران عنوان داشت .

دستگیری دو متهم دیگر پرونده

با توجه به اعتراف "فرشید . ع" ، کارآگاهان پایگاه دوم اقدام به شناسایی مغازه ای تحت عنوان عطاری در منطقه قلعه حسن‌خان کردند که متهم‌ها آن را بدون هرگونه اخذ مجوز قانونی تأسیس و در پوشش آن اقدام به فروش داروهای ترک اعتیاد سرقت شده از مراکز ترک اعتیاد کرده بودند .

در ادامه «محمود . ج» ( 33 ساله ) و «پرویز . غ» ( 34 ساله ) نیز در قلعه حسن خان شناسایی، دستگیر و در بازرسی از مغازه متهمین مقادیر متنابهی از داروهای ترک اعتیاد کشف و توقیف شد .

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ،با اعلام این خبر گفت: «در ادامه رسیدگی به پرونده و شناسایی اموال بدست آمده از محل فروش داروهای ترک اعتیاد مسروقه ، کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی موفق به شناسایی دو دستگاه خودرو سمند و یک دستگاه خودرو شاسی بلندی شدند که برابر اعتراف صریح متهمین،هزینه خرید این خودروها از محل فروش داروهای ترک اعتیاد بدست آمده بود".

او با اشاره به شناسایی تعداد دیگری از مراکز ترک اعتیاد به عنوان محل های ارتکاب سرقت توسط متهمین عنوان داشت : "با اعتراف صریح متهمین ، تعداد دیگری از مراکز ترک اعتیاد که توسط متهمین مورد سرقت قرار گرفته بودند ، شناسایی و مالباختگان جهت پیگیری شکایات خود به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شدند " .