در شبکه‌های اجتماعی

اخاذی به بهانه ازدواج

فردی که به بهانه ازدواج با یکی از دختران جوان در شبکه‌های اجتماعی ارتباط برقرار کرده و با فریب او توانسته بالغ بر 10 میلیون تومان کلاهبرداری کند، به وسیله کارشناسان پلیس فتا استان شناسایی و دستگیر شد. زن جوان که برای طرح شکایت درباره کلاهبرداری از او به پلیس فتای استان اصفهان مراجعه کرده بود درباره ماجرای رخ داده گفت: چند ماه پیش در یکی از شبکه‌های اجتماعی مجازی با پسری جوان آشنا شدم و با همدیگر رابطه زیادی داشتیم تا اینکه او رسماً از من خواستگاری کرد.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
ا
نوآوران -

این زن در ادامه اضافه کرد: به من گفت قصد ازدواج دارد و به خاطر علاقه زیادی که به من دارد و ویژگی‌های همسر ایده آلش را در من می‌بیند می‌خواهد به خواستگاریم بیاید، اما هربار که از او می پرسیدم کی به خواستگاریم می آید می گفت هنوز زود است و باید بیشتر با هم آشنا شویم ، من نیز که فریب حرف های او را خورده بودم تحت تاثیر صحبت های آن پسر قرار گرفتم و به او علاقه مند شدم. کار به جایی رسید که هر وقت درخواست کمک مالی از من می‌کرد و می‌گفت اگر می‌خواهی عشقت را به من نشان بدهی باید خودت را در وضعیت مالی بدی که قرار دارم به من کمک کنی من هم برای اینکه او را از دست ندهم پول را برایش تهیه کرده و به حسابش واریز می‌کردم.

او با اشاره به اینکه در چندین درخواست در مجموع 10 میلیون تومان به حساب این مرد واریز کرده است، گفت: بعد از مدتی به رفتار او شک کردم و از او خواستم که پول‌ها را بازگرداند اما رفتارش عوض شد و رابطه‌اش را کلاً با من قطع و دیگر به تماس‌ها و پیامک‌های من پاسخ نمی‌دهد.

سرهنگ جهانگیر کریمی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در این‌باره گفت: در پی شکایت این زن جوان بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتای استان قرار گرفت. با توجه به اسناد و مدارک شاکی و جمع آوری ادله دیجیتالی لازم متهم که فردی 32 ساله بود دستگیر و در مواجه با مدارک و مستندات پلیسی صراحتاً به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود را سودجویی و کسب منفعت عنوان کرد.