رئیس پلیس فتا استان البرز

هکر ۲ میلیون ایمیل شخصی به دام افتاد

رئیس پلیس فتا استان البرز از دستگیری اعضای باند هک و نفوذ که اقدام به انتشار دو میلیون ایمیل و رمز عبور کاربران ایرانی در فضای مجازی کرده بودند، خبر داد.

  1. ۱۲ ماه قبل
  2. ۰
هکر
نوآوران -

اقبالی با اشاره به حساسیت موضوع و شناسایی متهمان به صورت ویژه، گفت: کارشناسان پلیس فتا در پی رصد و گشت زنی و پایش فضای مجازی، گروهی را که با هویت نامشخص و با اسامی جعلی اقدام به انتشار دو میلیون ایمیل و رمز عبور کاربران ایرانی، هک ایمیل و هم‌چنین هک ۲۰۰ وب سایت داخلی کرده بودند را شناسایی کرده‌اند.
این مقام انتظامی اضافه کرد:  در ادامه رسیدگی پرونده با اقدامات فنی و ردزنی‌های پیچیده اطلاعاتی مخفیگاه متهمان در شهر مشهد مقدس شناسایی شد و پس از دریافت نیابت قضایی،گروهی از کارشناسان پلیس فتا استان البرز، به این شهر اعزام شدند و طی یک عملیات غافلگیرانه سه متهم را که در رده سنی ۱۶ تا ۱۸ سال بودند دستگیر کرده و برای تحقیقات تکمیلی به پلیس فتا استان البرز منتقل کردند.

رئیس پلیس فتا استان با اشاره به اعتراف  متهمان در مواجهه با مستندات موجود ادامه داد: اعضای این باند ایمیل و جیمیل افرادی را که هک کرده بودند در یک کانال تلگرامی به نام «جعبه ارازل» منتشر می کردند وآنها تنها برای خودنمایی و اثبات توانایی‌های خود این کار را انجام داده‌‌اند.

اقبالی در پایان ضمن اشاره به این‌که سه متهم دستگیر شده تحویل مراجع قضایی شدند، تاکید کرد: کارشناسان پلیس فتا به صورت شبانه‌روزی در حال رصد فضای مجازی بوده و با متخلفان این فضا برخورد قاطع خواهند کرد.