11 میلیارد تومان کالای قاچاق در شرق استان تهران کشف شد

توقیف کالاهای قاچاق اولویت پلیس

مبارزه با کالای قاچاق به تازگی مورد توجه پلیس قرار گرفته است و خبرهای زیادی از کشف این کالاها و دستگیری قاچاقچیان به گوش می‌رسد. در همین راستا مقیمی، رئیس پلیس آگاهی ناجا در ششمین جلسه کارگروه تخصصی مقابله با قاچاق کالا و ارز از افزایش 100 درصدی توقیف محموله های کلان در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
کالای قاچاق
نوآوران -

به گفته او،یکی از برنامه های جدی پلیس در سال 95 پیگیری مصادره وسایل نقلیه و انبارهای حامل کالای قاچاق است.

مقیمی، با اشاره به مسئولیت و نقش سازمان‌های مربوط به حوزه مبارزه با کالای قاچاق افزود: لازم است تمام دستگاه ها و سازمان هایی که در راستای مبارزه با پدیده "قاچاق "مسئولیت و نقش دارند به وظایف قانونی خود عمل کنند.

رئیس پلیس آگاهی ناجا از راه اندازی قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد.

این قرارگاه عملکرد استان های 19 گانه هدف را مورد توجه قرار داده و طبق بررسی‌ها به این نتیجه رسیده‌است در کشف محموله های کلان، افزایش 100 درصدی در سه ماهه نخست امسال داشته‌ایم.

او افزایش هزینه جرم را به عنوان  یکی از عوامل موثر در افزایش و کاهش حجم کالای قاچاق دانست و افزود: یکی از برنامه‌های جدی پلیس در سال 95، پیگیری مصادره وسائط نقلیه حامل و انبارکالای قاچاق است تا از این طریق بتوانیم ریسک قاچاق را برای قاچاقچیان بالا ببریم.

کشف کالاهای قاچاق به ارزش 11 میلیارد تومان

از طرفی روز گذشته، سرهنگ ناظری، فرمانده انتظامی شرق استان تهران از کشف انواع کالای قاچاق در اجرای طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به ارزش 11میلیارد و 575میلیون تومان خبر داد.

در این طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق کالا و ارز که به گفته ناظری  به منظور جلوگیری از هدر رفت سرمایه های ملی، به مدت 72 ساعت در سطح شهرستان‌های استان به مرحله اجراء گذاشته شد، علاوه بر توقیف 15دستگاه وسیله نقلیه، 34نفر دستگیر که پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

بعد از تشکیل 32 پرونده،‌جزئیات اموال توقیف شده اعلام شد. این اموال عبارت بودند از: سه تن داروی دام، 56 دستگاه کولر گازی، بیش از 8هزار و 600 عدد لوازم خودرو،76دستگاه تلویزیون ، موتورسیکلت، هم‌چنین مقادیر زیادی سوخت قاچاق، سیگار و ... به ارزش 11میلیارد و 575میلیون تومان کشف شد.

براساس گزارش سایت پلیس، ناظری با بیان اینکه مبارزه جدی با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز نیازمند یک عزم ملی است و همه باید احساس مسئولیت کرده و با جدیت پای کار باشند، از عموم مردم خواست: هرگونه اطلاع از فعالیت قاچاقچیان کالا را برای اقدام سریع و ضربتی پلیس، به تلفن یا پیامک 110، مرکز فوریت های پلیسی، گزارش کنند.