توسط پلیس آگاهی انجام شد

دستگیری 113 سارق پایتخت

عباسعلی محمدیان گفت: طی 48 ساعت گذشته پلیس آگاهی طرح ویژه برخورد و دستگیری سارقان را آغاز کرد و در این مدت 113 نفر از سارقان توسط ماموران پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
دستگیری 113 سارق پایتخت
نوآوران -

او با اشاره به اینکه این افراد در قالب 26 باند مختلف فعالیت میکردند اظهار کرد: اعضای این باندها در حوزههای مختلف از جمله زورگیری، کیف قاپی، سرقت از منزل، سرقت از خودرو، موبایل قاپی و ... فعالیت میکردند. محمدیان تاکید کرد:  پلیس بر مجرمان اشراف اطلاعاتی دارد و دستگیری این افراد طی هماهنگی با مقام قضایی انجام و در عملیات پلیس مقادیر زیادی از اموال مسروقه کشف و ضبط شد. او درباره ارزش ریالی این اموال گفت: در حال حاضر با توجه به اینکه تحقیقات و همچنین ارزیابیها تکمیل نشده است نمیتوان رقم دقیقی را برای ارزش ریالی این اموال اعلام کرد، اما رقم اولیه چیزی حدود 500 میلیون تومان است. به گفته رئیس پلیس پایتخت، از میان 26 باند 14 باند اقدام به زورگیری و کیف قاپی کرده و مابقی باندها سارق منزل و خودرو بودند که با هماهنگی مقام قضایی قرارهای سنگینی برایشان صادر شده است.در میان دستگیر شدگان دو نفر زن و 12 مالخر هستند به و رده سنی متهمان از 18 تا 35 سال است.

 او درباره سابقه قبلی این متهمان گفت: از میان 113 نفر دستگیر شده 72 نفر دارای سابقه کیفری مرتبط با سرقت در پلیس آگاهی هستند.او در ادامه شناسایی بیش از 70 نفر از شکات و مال باختگان در 24 ساعت گذشته خبر داد و ااضافه کرد: سارقان یا باید عین اموال را به مالباختگان تحویل دهند یا باید با پرداخت رقم ریالی اموال آن را جبران کرده و از مالباخته رضایت کسب کنند ضمن اینکه با هماهنگی مقام قضایی احکام سنگینی برای این سارقان صادر خواهد شد. او درباره اینکه دستگیر شدگان از چه زمانی سرقت را آغاز کرده بودند گفت: حداکثر زمانی که این افراد مشغول به سرقت بودند از سه ماه بیشتر نشده و این افراد خیلی زود دستگیر شدند و اکثر زورگیریها با سلاح سرد انجام شده است. اودرباره اینکه آیا این متهمان در سرقتهای خود از سلاح گرم نیز استفاده کرده بودند یا خیر گفت: زورگیران دستگیر شده عمدتا از سلاح سرد برای سرقت استفاده میکردند اما در یکی ، دو مورد سارقان با تهدید سلاح گرم اقدام به سرقت کرده بودند که در بررسیهای بعدی مشخص شد سلاحها قلابی هستند.

محمدیان درباره حوزه این سرقتها نیز گفت: محدوده فعالیت سارقان در اکثر نقاط تهران بوده اما عمدتا در نقاط مرکزی شهر که تراکم مناطق تجاری بالاست دست به سرقت زده بودند.  اودر پاسخ  به اینکه آیا سارقانی با شیوههای خاص در میان دستگیرشدگان وجود داشته یا خیر گفت: در میان سارقان منزل یکی، دو مورد سرقت به شیوه تخریب درب اتفاق افتاده و در چند مورد نیز برای مدارک خاص وارد منزل شده بودند که این پروندهها در حال رسیدگی است. محمدیان در پایان گفت که متهمان دستگیر شده برای ادامه روند رسیدگی روانه دادسرا شده و طی هماهنگی که با مقام قضایی صورت گرفته احکام سنگینی برای این سارقان صادر خواهد شد.