رئیس پلیس آگاهی خبر داد

دستگیری بدهکار ۱۵۰ میلیاردی

سردار محمدرضا، رئیس پلیس آگاهی از دستگیری بدهکار ۱۵۰ میلیارد تومانی خبر داد. او گفت: این بدهکار بانکی 150 میلیارد تومان که شامل اصل پول و جریمه دیرکرد بوده به بانک سپه بدهکار بوده است.این متهم نتوانسته که از کشور فرار کند و در تهران دستگیر شد.

  1. ۱۱ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
150 میلیارد
نوآوران -

سردار مقیمی بااشاره به این که متهم را بانک به ما معرفی کرده،گفت: یکی از اقدامات پلیس برخورد با جرایم اقتصادی است و این فرد دستگیر شده نیز یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی بوده است.

او اضافه کرد: این فرد مبلغ زیادی به بانک بدهکار بود که با همکاری ماموران آگاهی دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به این که این فرد هیچ گونه وابستگی به مسئوولان بانک نداشته است گفت: هنوز مشخص نیست که تسهیلات گرفته شده در چه زمینه ای صرف شده است.

محمدرضا گفت: جلسه ای در مورد متهمان داشته ایم که قرار شد بزرگ ترین بدهکاران بانکی به ما معرفی شوند تا با حکم قضایی با آنها برخورد شود.

سردار مقیمی با اشاره به اینکه بدهکاران بانکی زیادی داریم گفت: برخی از آنها بدهی خود را تسویه کرده اند اما برخی دیگر نتوانسته اند بدهی خود را پرداخت کنند که بر این اساس برای آنها حکم صادر شده و در نهایت منجر به دستگیری و تحویل آنها به مراجع قضایی شده است.

او تاکید کرد: هدف اصلی این است تا بدهکاران بانکی با تذکر و دادن فرصت بدهی خود را پرداخت کنند.

محمدکاظم چقازردی، مدیرعامل بانک سپه درباره این بدهکار بانکی گفت: این بدهکار بخش عمده وجوه مذکور را به نحو نامشروع تحصیل کرده و از سال 1386 تاکنون متواری بود، به چنگال قانون گرفتار شد.

رئیس هیأت مدیره بانک سپه گفت: متهم که پیش از این برغم صدور احکام قضایی متعدد علیه وی و گذشت بالغ بر 4سال از صدور حکم، تاکنون دستگیر نشده بود با پیگیری و شناسایی محل اختفای وی توسط کارکنان بانک سپه و با همکاری نیروی انتظامی و اداره 28 پلیس آگاهی تهران و اخذ دستور از سرپرست دادسرای امور اقتصادی، طی عملیات پیچیده‌ای در مردادماه 95 دستگیر و روانه زندان شد.

سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در آیین تکریم و تقدیر از خبرنگاران حوزه انتظامی با تبریک روز اصحاب رسانه گفت: ما فضای مجازی را تبدیل به فرصت کرده‌ایم و با توجه به کارگروهی‌ که تشکیل داده‌ایم، مطالبی را که در آن منتشر می‌شود مشاهده کرده و اگر با موازین ما مطابقت نداشته باشد، رسیدگی می‌کنیم.

او به کلیپی که اخیراً در فضای مجازی پخش شدکه در آن خشونت پلیس علیه یک زن به تصویر کشیده شده بود اشاره و اضافه کرد: این تصویر مربوط به 5-4 سال پیش بود که نشان می‌داد مأموران ناجا خانمی را با زور و اجبار به دلیل بد پوششی داخل خودرو می‌برند اما وقتی که بررسی کردیم و گزارش‌های لازم را ملاحظه کردیم دیدیم قضیه چیز دیگری است.

فرمانده نیروی انتظامی به اصل این ماجرا پرداخت و گفت: در بررسی این پرونده مشخص شد که این خانم با همکاری یک آقا سرقتی انجام می‌دادند یعنی به درب منازل مراجعه کرده و با زور وارد منزل شده و سرقت به عنف می‌کردند؛ حتی مشخص شد که کودک 4 ساله‌ای را برای اخاذی از خانواده ثروتمندش به گروگان گرفته بودند.

او در ادامه بازگویی این پرونده اضافه کرد: مأموران ما چند روز در تعقیب و گریز برای دستگیری این زن و مرد بودند تا آنکه در این عملیات تعقیب و گریز آنها را در خیابان مشاهده کرده و دستگیر می‌کنند اما فضای مجازی آنطور منتشر شد که پلیس با آن وضعیت این زن را در جلوی چشمان همسرش دستگیر می‌کند اما نمی‌گویند که این زن چه جنایاتی را مرتکب شده و چه خانواده‌هایی را متالم (ناراحت) ساخته است.

سردار اشتری در پایان تاکید کرد: ما با کسانی که به حقوق مردم تجاوز می‌کنند یا کسانی که قانون گریز‌اند برخورد می‌کنیم.