در یادداشت کنار جسد مشخص شد

مشکلات مالی؛علت خودکشی یکی از اعضای حزب کارگزاران

کشف جسد حلق آویز شده مردی در دفتر حزب کارگزاران در میدان هفت تیر بسیاری را مشغول گمانه زنی درباره علت این خودکشی کرد.

  1. ۱۱ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
مشکلات مالی؛علت خودکشی یکی از اعضای حزب کارگزاران
نوآوران -

وقوع این خودکشی در دفتر یکی از معروفترین احزاب ایران، باعث انتشار برخی سناریوهای جنایی- سیاسی شد اما درنهایت مشخص شد این فرد به علت مشکل مالی دست به خودکشی زده است.

بررسیهای پلیس نشان میدهد جسد متعلق به مردی 40 ساله است که با استفاده از یک رشته طناب خود را حلق آویز کرده است. با تایید مرگ مرد حلق آویز شده به دستور بازپرس جسد به پزشکی قانونی منتقل شد. پلیس اعلام کرده این جسد متعلق به «ب.س» مدیر مالی و اداری حزب کارگزاران سازندگی ایران است.  نیروهای پلیس در اطراف جسد بعد از بازرسی بدنی موفق شدند یک برگ وصیتنامه متعلق به متوفی را کشف  کنند. این فرد علت خودکشی خود را در وصیتنامه مشکلات مالی دانسته است و گفته به خاطر نداشتن توانایی در تامین هزینههای زندگی دست به این کار زده است.

وی در این یادداشت خودکشی نوشته او نماینده رسمی شهرداری تهران و معاون مالی واداری مناطق مختلف تهران بوده که حدود 20 سال پستهای مدیریتی داشته اما در زمان تصدی شهردار اسبق شهر تهران بیشتر مدیران و پرسنل صاحبخانه شدند اما او به دلیل داشتن یک دستگاه آپارتمان از این طرح محروم شد. او در ادامه نوشته این خانه هم با قرار گرفتن در طرح بزرگراه امام علی(ع) و بر اساس فشار شهردار منطقه به شهرداری فروخته شد و بعد از آن هم او مستاجر شده بود. این فرد در این یادداشت نوشته به دلیل حقوق اندک بازنشستگی پس از بازنشستگی حدود سه سال به صورت کارمند قراردادی خدمات اداری شهر به عنوان معاون پشتیبانی پروژه ممیزی املاک شهر تهران مشغول به کار شده که پس از اتمام ممیزی به دلیل بازنشسته بودن قراردادش فسخ شده و پس از آن در شرکت تعاونی شهریار به عنوان مدیر امور سهام مشغول به کار شده است. در این یادداشت خودکشی آمده: «پس از حدود دو سال با دستور مدیرعامل شرکت تعاونی شهریار فسخ قرارداد و تسویه حساب شدم. بعد از حدود سه ماه بیکاری مجددا در یک شرکت تأمین نیروی انسانی مربوط به بانک قوامین به عنوان مدیر اداری مشغول به کار شدم که در انتهای سال به دلیل تغییر مدیرعامل مجددا تسویه حساب  کردم نهایتا پس از حدود شش ماه بیکاری که شدیدا در مضیقه مالی بودم به دلیل پرداخت سنگین اجارهبهای منزل و هزینههای زندگی با حقوق ناچیز بازنشستگی به عنوان مدیر مالی و اداری حزب مشغول به کار شدم که خدا را شکر تا به حال زندگی به طور روال عالی میگذشت و شغل خاصی نداشتم تا اینکه اعلام شد به علت مشکل در پرداخت حقوق به بنده نیاز ندارند.»

او همچنین در این نامه نوشته «به طور مکرر داوطلبانه» به جبهه رفته و از مجروحان عملیات فتحالمبین بوده اما او در نهایت نوشته به دلیل اینکه «قادر به تامین هزینههای زندگی» نبوده مجبور شده به «کاری که نباید انجام داد» متوسل شود.