ارتباط نوعروس با مرد جوان رنگ خون گرفت

راز جسد رودخانه کن فاش شد

زنی به همراه همدستش که پیش ازاین با او ارتباط داشته، به خاطر ازدواج اجباری و داشتن اختلاف های زیاد با شوهر 24ساله اش، او راکشت و جسدش را در رودخانه کن انداخت.

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
راز جسد رودخانه کن فاش شد
نوآوران -

دی ماه سال گذشته از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 ، یک فقره کشف جسد در مسیر رودخانه کن واقع در روستای جهان آباد به کلانتری 170 کهریزک اعلام شد. با حضور مأمورین کلانتری در محل و تأیید خبر ، موضوع برای  بررسی های تخصصی به تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم و تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد.  با حضور کارآگاهان اداره دهم و تیم تشخیص هویت در محل، بررسیهای اولیه بر روی جسد انجام و با توجه به دلایل و شواهد به دست آمده (وجود آثار شکستگی بر روی سر متوفی) وقوع جنایت محرز شد که بلافاصله هماهنگی لازم با مقام قضایی دادگاه بخش کهریزک انجام شد.  در اولین مرحله از تحقیقات، کارآگاهان اداره دهم با بررسی پروندههای فقدانی موفق به شناسایی هویت متوفی بهنام «مرتضی . و» (24 ساله) شدند که بنا بر طرح شکایت اعضای خانوادهاش، 11 دی ماه از خانه خارج شده و دیگر به خانه بازنگشته است. با شناسایی خانواده مقتول در شهرستان اسلامشهر ، همسر مقتول با حضور در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: همسرم دارای مغازه فروش کفش و کتانی در منطقه عبدل آباد است؛ ساعت 8 صبح روز جمعه طبق روال هر روز ، برای رفتن به مغازه از خانه خارج شد و پس از آن دیگر به خانه برنگشت و متاسفانه گوشی تلفن همراهش نیز خاموش شد.

در همان مراحل اولیه تحقیقات، کارآگاهان اداره دهم اطمینان پیدا کردند که انگیزه وقوع جنایت نمیتوانسته «انجام سرقت» و یا «اختلافات مالی و درگیری فرد یا افرادی با مقتول» بوده باشد لذا در ادامه رسیدگی به پرونده، تحقیقات روی اعضای خانواده مقتول آغاز و کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مقتول و همسرش بنام لیلا (18 ساله) در یک ازدواج کاملا سنتی و البته بدون لحاظ شدن رضایت آنها با یکدیگر ازدواج کرده و طی این مدت نیز درگیریهای متوالی با یکدیگر داشتهاند؛ همچنین در ادامه مشخص شد که همسر متوفی (لیلا)، پیش از ازدواجش دارای خواستگار دیگری به نام«حسن »بوده و علاقه شدیدی نیز مابین آنها وجود داشته است. ماموران حسن را دستگیر کردند.همسر مقتول در اعترافاتش گفته بود که همدستش شوهرش را کشته است این در حالی است که «حسن . الف» پس از دستگیری صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف کرد اما پس از اطلاع از اظهارات لیلا مبنی بر مشارکت نداشتن در ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت: در شب جنایت با هماهنگی که از قبل با لیلا داشتم و زمینه قتل را آماده کرده بود و عنوان داشته بود که « ساعت 02:30 شب بیا و عشقت را به من ثابت کن» ، به منزل آنها رفتم . به همراه لیلا وارد اتاق شدم و بالای سر مقتول رفتم و پس از مقداری کشمکش، با چکشی که از چند روز قبل به لیلا داده بودم (و او در خانه مخفی کرده بود) ضربه ای به سر مقتول زدم؛ همزمان با من، لیلا نیز یک بالشت را روی صورت مقتول فشار می داد تا صدایش در نیاید چون پدر و مادر لیلا در منزل کناری زندگی میکردند. از لیلا مقداری پارچه گرفته و دسته و پای مقتول را بستم؛ (جسد) را داخل کیسه پلاستیکی گذاشتم و با کمک لیلا ، مقتول را تا حیاط آوردیم. بعد مقتول را با همدیگر روی صندلی عقب ماشین گذاشتیم و داخل یک رودخانه انداختیم. در حال حاضر  این دو متهم در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتهاند.