در 24 ساعت گذشته رخ داد

19کشته و 30 مجروح در تصادفات جاده ای

آمار مراجعات مصدومیت های ناشی از حوادث رانندگی به پزشکی قانونی نشان میدهد که در بهار امسال 82 هزار و 860 نفر دچار مصدومیت شده و به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده اند تا جایی که چندی پیش سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرده بود 5درصد درآمد ناخالص ملی برای تصادفات رانندگی هزینه می شود.

  1. ۱۰ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
19کشته و 30 مجروح در تصادفات جاده ای
نوآوران -

صبح دیروز یک دستگاه اتوبوس با 17 سرنشین در جاده قائن- بیرجند واژگون شد و بر اثر این واژگونی همه 17 سرنشین آن مجروح شدند. سرپرست معاونت عملیات سازمان امداد و نجات بعد از این حادثه از انتقال مجروحان توسط اورژانس و هلال احمر به مراکز درمانی خبر داده است. به گفته او 8 نفر نیز سرپایی مداوا شده اند. همچنین عملیات رهاسازی یکی از مسافران نیز با موفقیت انجام و جان او حفظ شده است.

اما این پایان تصادف های جادهای دیروز نبود و بعد از آن رئیس پلیس راه استان خراسان رضوی از واژگونی خونین یک دستگاه وانت مزدا خبر داد.به گفته سرهنگ امیدوار، رئیس پلیس راه استان خراسان رضوی، این تصادف در  محور سبزوار-شاهرود رخ داده و طی آن یک دستگاه وانت مزدا از مسیر واژگون شده است.

در پی وقوع این حادثه یک تن کشته و یک تن دچار مجروحیت شده اند.رئیس پلیس راه استان خراسان رضوی به علت وقوع این حادثه اشاره کرده است. به گفته او کارشناسان پلیس با حضور در  صحنه، علت تصادف را خستگی و خوابآلودگی از جانب راننده
وانت مزدا اعلام کرده اند.

خبر بعدی مربوط به برخورد زنجیرهای 4 خودرو؛ ال 90، وانت پیکان و 2 پراید با یکدیگر در جاده آشخانه - جنگل گلستان بود. به گفته سرپرست معاونت عملیات امدادونجات در این تصادف زنجیرهای 11 تن کشته  و 3 نفر زخمی شده اند.

سرپرست معاونت عملیات امدادونجات بیان کرده است: 6 تن از مجروحان توسط هلال احمر و 5تن دیگر توسط اورژانس به بیمارستان انتقال داده شده اند.

یک ساعت بعد از رخ دادن این تصادف حادثه دیگری در جاده گلپایگان - خمین در اصفهان رخ داد. این تصادف هم بدون کشته و مجروح نبود.به گفته سخنگوی سازمان امداد و نجات در این حادثه 3 نفر در دم جان باختند.

مصطفی مرتضوی سخنگوی سازمان امدادونجات از برخورد خونین پژو پارس با پژو 206 خبر داده است. به گفته او علاوه بر جان باختن این 3 نفر 2 تن دیگر نیز مجروح شدند که مجروحان به مراکز درمانی انتقال یافتند.