در شهر های مختلف کشور اتفاق افتاد

3 انفجار مرگبار در یک روز

انفجار در شهرهای مختلف ایران در روز گذشته دو نفر قربانی گرفت

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
3  انفجار مرگبار در یک  روز
نوآوران -

در اولین مورد یک نفر در حادثه انفجار گاز شهری در اهواز کشته شد. در همین خصوص مدیر عامل سازمان آتش نشانی اهواز اعلام کرد: این انفجار باعث تخریب یک واحد مسکونی هم شده است. در این حادثه یک منزل مسکونی ویلایی به طور 100 درصد تخریب شد و یک مرد 72 ساله زیر آوار جان خود را از دست داد.

امیر نجفی، مدیر عامل سازمان آتش نشانی اهواز، درباره میزان خسارات وارد شده بیان کرد: موج انفجار باعث خسارت به منازل همجوار شد که برای کمک رسانی به این حادثه 30 مامور آتشنشانی به محل حادثه اعزام شد.

نجفی با تاکید بر رعایت نکات ایمنی در استفاده از گاز شهری افزود: در صورت احساس کردن بوی گاز در محیط برای جلوگیری از بروز حادثه شیر اصلی گاز را باید بست و از دست زدن به کلید برق و هر وسیله برقی که ایجاد جرقه کند خودداری شود؛ همچنین اگر کنتور برق در فضای آلوده به گاز قرار نداشته باشدباید  برق از فیوز اصلی قطع شود و افراد از محل آلوده به گاز خارج شوند.

از ابتدای امسال تاکنون هشت مورد انفجار گاز شهری در خوزستان خسارت مالی و جانی برجای گذاشته است.

  انفجار ساختمان مسکونی و مرگ مشکوک مرد جوان در مشهد

همچنین بر اساس گزارش ایرنا، حسن جعفری،مدیرعامل سازمان آتش نشانی مشهد، گفت: وقوع انفجار توام با حریق و مرگ مشکوک مردی جوان دریک ساختمان مسکونی در بامداد دیرورعوامل قضایی و امدادی را به محل حادثه کشاند. منزل مسکونی دو طبقه به علت نامعلومی در خیابان مسلم جنوبی مشهد دچار انفجار و آتش سوزی شد . او در ادامه اضافه کرد : ماموران آتش نشانی با حضور در محل حادثه ضمن قطع جریان برق و گاز ساختمان در کمترین زمان ممکن شعلههای سرکش آتش را که بخش زیادی از طبقه دوم ساختمان را فرا گرفته بود، مهار کردند. جعفری ادامه داد: در جریان مهار حریق و انجام عملیات ایمنسازی جسم بیجان مرد جوانی داخل حمام این ساختمان کشف شد.

او با بیان اینکه علت مرگ این جوان در حال حاضر مشخص نیست، گفت: جسد مرد جوان برای بررسیهای بیشتر و کشف علت قتل به دستور بازپرس ویژه قتل به پزشکی قانونی منتقلشد.

         3 مصدوم در انفجار مسجدسلیمان

همچنینعلی رضا گوروئی ، فرماندار مسجدسلیمان از سه مصدوم در انفجار گازشهری در مسجد سلیمان خبر داد. این حادثه صبح دیروز در منطقه هشت بنگله مسجد سلیمان رخ داد و علاوه بر سه مصدوم به واحد مسکونی خسارت زیادی وارد کرده است. 

همچنین رضا رفیعی، مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس و فوریت های پزشکی خوزستان درباره این انفجار گفت: پس از حادثه یک فروند بالگرد به منطقه اعزام شد و سه نفر مصدوم سوختگی را در کمتراز 50 دقیقه به بیمارستان طالقانی اهواز منتقل شدند.