فرمانده انتظامی غرب استان تهران اعلام کرد

تشکیل 18هزار پرونده قضایی در غرب استان تهران

از ابتدای امسال تاکنون فقط در غرب استان تهران ۳۲۴ هزار تماس با فوریت‌های پلیس برقرار شده و ۱۸ هزار پرونده قضایی در کلانتری‌های تشکیل شده است. این خبر را محسن خانچرلی، فرمانده انتظامی غرب استان تهران اعلام کرده و گفته اقدامات متعددی برای حصول امنیت پایدار در این خطه از استان تهران اجرایی شده که امیدواریم در آینده نیز با همین کیفیت استمرار یابد.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
خ
نوآوران -

فرمانده انتظامی غرب استان تهران درادامه افزود: ۳۲۴ هزار تماس تلفنی با فوریت پلیسی مستقر در غرب استان تهران و تشکیل ۱۸ هزار پرونده قضایی در کلانتری‌ها و پاسگاه‌های این خطه در طول چهار ماه و ۲۰ روز گذشته موید حجم انبوه فعالیت‌ها است.

او همچنین افزود:در یک مقایسه آماری، به روشنی در می یابیم عملکرد مجموعه فوریت‌های پلیس غرب استان تهران نسبت به سال گذشته  با رشد۵۷ درصدی مواجه بوده است.

خانچرلی همچنین گفت:یکی از اهداف اصلی ما در حوزه انتظامی غرب استان تهران به متمرکز کردن مرکز فوریت های پلیس۱۱۰ استوار است که خوشبختانه تاکنون به دستاوردهای بسیار مطلوبی در این بخش نائل شده ایم.

فرماندهی انتظامی غرب استان تهران با اشاره به تشکیل قریب به ۱۸ هزار پرونده قضایی در کلانتری های مستقر در این منطقه عنوان کرد: از مجموع پرونده‌های تشکیل شده نیز بیش از دو هزار پرونده به مراکز مشاوره و مددکاری ذیربطِ فعال در این خطه ارجاع شده که با موفقیت ۷۳ درصدی منجر به سازش و مصالحه شده است.

او درادامه افزود:دستور کار اصلی ما در بخش مددکاری اجتماعی بر صلح و سازش هر چه بیشتر پرونده های قضایی و رفع اختلافات فی مابین شاکی و متشاکی متمرکز می شود.

فرماندهی انتظامی غرب استان تهران درباره عملکرد دستگاه انتظامی این منطقه در حوزه مقابله با سارقین و دستگیری و انهدام باندهای فعال در این بخش گفت: در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته و در طول چهار ماه و ۲۰ روز نخست سال جاری، شاهد رشد ۸۹ درصدی انهدام باندهای سرقت هستیم.

او در تشریح علت رشد در انهدام باندهای سرقت عنوان کرد:اساسا غرب استان تهران به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی و منطقه ای و نزدیکی با کلانشهر تهران، به عنوان محلی برای انتقال خودروهای سرقت شده و بلاصاحب مورد توجه سارقان قرار دارد و همین موضوع از دلایل حجم کشفیات و افزایش انهدام باندهای سرقت محسوب می‌شود که البته تلاش و هوشمندی ضابطین قضایی نیز در این امر مهم دخیل بوده است.خانچرلی همچنین گفت: در حوزه جرایم سایبری نیز نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۱۴۲ درصدی در کشف جرائم هستیم.

فرماندهی انتظامی غرب استان تهران در تشریح عملکرد مجموعه انتظامی شهرستان‌های این منطقه از استان تهران عنوان کرد: کشف چهار تن مواد مخدر از دیگر موفقیت‌های دستگاه انتظامی به شمار می‌رود که با انهدام ۳۳ باند قاچاق مواد مخدر، ضریب حصول توفیقات در این عرصه نیز مطلوب اثر به نظر می‌رسد.

او با اشاره به جمع آوری قریب به۴۵۰ معتاد پرخطر و متجاهر گفت: کمبود کمپ‌های ترک اعتیاد برای نگهداری این افراد از محدودیت‌هایی محسوب می‌شود که امیدواریم برای افزایش آن اقدامات لازم در دستورکار قرار گیرد.

خانچرلی درباره مقابله با کالای قاچاق و کشف و ضبط آن نیز عنوان کرد: در عرصه دستگیری قاچاقچیان کالای قاچاق نیز به نسبت چهار ماه و ۲۰ روز نخست سال گذشته، با رشد و افزایش ۵۷ درصدی مواجه هستیم.

او در خاتمه یادآور شد: تشکیل پرونده های مرتبط با این فعالیت نامیمون نیز با افزایش بیش از ۷۰ درصدی همراه بوده است که یکی از دلایل تمایل فعالیت قاچاقچیان کالای قاچاق در این منطقه، به وجود باغ‌ها و سوله‌های متعدد برای دپوی چنین کالاهایی معطوف می‌شود.